Kuriozas: paskolą ėmė buto įsirengimui, tačiau pinigus gaus tik tada, kai įsirengs

Atrodo savaime suprantama, kad žmonės skolinasi tada, kai jiems pinigų trūksta. Tačiau yra ir tokių situacijų, kuomet paskolą patvirtina, bet pinigus gauni tik tada, kai jau viską susitvarkai savomis lėšomis.

37

Būtent tokią situaciją tv3.lt naujienų portalui papasakojo jauna šeima, nusipirkusi naujos statybos name butą su daline apdaila. Kaip pasakoja Raminta (pavardė redakcijai žinoma), jie pasirinko imti kompleksinę paskolą – butui ir įrengimui. Tad su pačio būsto įsigijimu problemų nekilo, pinigai buvo iš karto pervesti pardavėjui, tačiau tik vėliau moteris sužinojo, kad pinigus įsirengimui gaus tik po to, kai viską sutvarkys meistrai ir turto vertintoja iš naujo įvertins būsto vertę.

„Perki butą, pasiskambini į banką klausi, ar duosit paskolą butui ir įsirengimui, atsako, kad taip ir kai prasideda procesas net reikia supildyti darbų sąnaudų sąrašą. Tokį paruoštuką atsiunčia, tai viskas tvarkoje atrodo, net ir kiek kainuoja plytelės, kiek meistro darbas surašai. Supildai visus popierius, visus palaiminamus gauni. Nueini į banką. Finišo tiesioji pasirašai sutartį ir tada sako, tai žiūrėkite, kai registruosite butą, mes pardavėjui pervesime pinigus, o tada jūs susiremontuojate butą, įsivertinate, pakeliate vertę, ateinate pas mus ir tada sumokėsime už įsirengimą. Per pusę metų reikia įsirengti. Tada ir mąstai, jei aš įsirengsiu tai kam man tos paskolos reikia.

Toks natūralus nepasitenkinimas kyla, bet iš kitos pusės gal iš karto tas sąlygas reikia išsiaiškinti, bet kadangi aš žinojau iš anksčiau, kad nereikėdavo nei čekiukų rodyti, nei sąmatos reikėjo, tačiau pagal galimybes ir kvadratūrą įsivertini reikėjo. Juk neprašai milijonų. Kai tu ateini jie turėtų pabrėžti, ar jūs suprantate, kad įsirengimui iš principo pinigų negausite. Tik nusipirkimui.

Kai įsirengsiu dar turėsiu turto vertintoją pasikviesti, jam sumokėti. Bankas net pasakė, kiek turi pakilti turto vertė, kad gaučiau tiek, kiek prašau“, – pasakoja moteris.

REKLAMA

(37 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Senos statybos namų ateitis – belieka nugriauti?

Moteris pastebėjo, kad kartais ir gerų meistrų per duotą laiką – 6 mėn. – nesusirasi.

Paskolą padengti paskola?

Nors skaitytoja konkrečiai nurodė „Swedbank“ banką, tokios pačios paskolos taisyklės galioja ir kituose didžiuosiuose bankuose SEB ir DNB.

„Swedbank“ būsto finansavimo departamento vadovas Tomas Pulikas komentuoja, kad norint gauti būsto paskolą būsto pirkimui ir papildomai jo įsirengimui, bankui turi būti įkeistas atitinkamos vertės turtas. Tokiu atveju, kai klientas neturi pakankamos vertės nekilnojamo turto, kurį įkeitus bankas galėtų iš karto išmokėti papildomą sumą ir būsto įsirengimui, klientams siūloma būsto remontą (apdailą) atlikti nuosavomis lėšomis arba pasinaudojus kitu finansavimo produktu (pvz. vartojamąja paskola). Šios lėšos, įsirengus būstą ir išaugus būsto vertei, gali būti refinansuotos.

SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis prideda, kad nenutiktų keblių situacijų, savo klientams, prieš priimant sprendimą skolintis būstui ir jo įrengimui, rekomenduojama pasikonsultuoti su banko specialistais, nes kiekviena situacija yra individuali, ir sprendimas gali būti skirtingas.

„Kartais geriau įsigyti įrengtą būstą, įkeisti papildomą turtą, sukaupti didesnę nuosavų lėšų dalį ar imti vartojimo kreditą būsto įrengimui“, – sako V. Žagūnis.

DNB kredito paslaugų departamento vadovė Irma Stankevičienė taip pat ragina apsvarstyti alternatyvą – pirkti jau įrengtą butą.

„Paprastai vystytojai taip pat teikia tokias paslaugas ir gali įrengti perkamą būstą pagal jūsų pageidavimus. Tuomet įrengimo darbai bus įskaičiuoti į pirkimo kainą ir tai užtikrins paprastesnį finansavimą.

Jei klientas turi kitą būstą, galima laikinai jį įkeisti ir nuo jo vertės išmokėti sumą įrengimui, o vėliau pervertinti įrengtą turtą ir atsisakyti papildomo įkeitimo“, – siūlo I. Stankevičienė.

Taisykles numato Atsakingojo skolinimo nuostatos

Bankai nurodo, kad didžiausia būsto paskola, kurią jie gali suteikti, yra ne didesnė kaip 85 proc. įkeičiamo turto vertės, nes taip numato Lietuvos banko patvirtintos Atsakingojo skolinimo nuostatos.

REKLAMA

„Jei perkamas neįrengtas butas, kuriam imama maksimali 85 proc. jo esamos vertės paskola, tai reiškia, kad paskolą įrengimui galima gauti padidinus turto vertę. Bankas, nors ir sutinka paskolinti pinigų jo įrengimui, pagal Atsakingojo skolinimo nuostatas gali juos pervesti esant pakankamai įkeisto turto vertei“, – teigia SEB banko prezidento pavaduotojas

„Jei klientas būsto įsigyjimui panaudojo ne maksimalią sumą, tai yra, mažiau nei 85 proc., įrengimui galime išmokėti skirtumą. Tačiau jei klientas tuos 85 proc. jau panaudojo būstui įsigyti, suteikti paskolą įrengimui būtų galima tik jeigu paaugtų turto rinkos vertė.

Jei klientai turi bent kažkokią sumą įrengimui, pavyzdžiui, trečdalį sąmatos sumos, tokiu atveju jie pradeda įsirenginėti, po atliktų darbų pervertina turtą, o mes išmokame paskolos dalį nuo pakilusios vertės“, – prideda DNB kredito paslaugų departamento vadovė.


Rašyti komentarą...
p
pasakysiu viena
2017-02-13 11:56:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia tas pats, kas su Europos parama šiferiniam stogui persidengti beasbestiniu. Užsidengei, tada tau suteiks gražinimą kiek tai tų pinigėlių. Durni tie mūsų įstatymai ir bankuose, ir visame kame. Jei aš turėsiu pinigų, kam jūs man būsite reikalingi? Pasidarysiu viską juk pats. Tarp kitko, bankai neturi savo pinigų, jie naudojasi indėlininkų pinigais ir taip uždirba sau algas.
Atsakyti
0

T
T
2017-02-13 12:18:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bankas yra įstaiga, kurioje galte pasiskolinti pinigų, jei tik įrodysite, kad jums jų nereikia.
Atsakyti
0

G
Gintaras
2017-02-13 11:49:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip skatina išsiversti be paskolų. Gal ir gerai, neklimps žmonės į įsiskolinimus. Juk aišku viena: įsirengęs jau neimsi paskolos įsirengimui. Nelieka tikslo ir prasmės :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų