tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krovinių vežimas Lietuvoje pernai mažėjo 17 proc.

Keleivių vežta apie 50 proc. daugiau

Krovinių vežimas Lietuvoje pernai sumažėjo apie 17 proc., tačiau įvairių rūšių transportu vežta 48 proc. daugiau keleivių.

Krovinių vežimas Lietuvoje pernai sumažėjo apie 17 proc., tačiau įvairių rūšių transportu vežta 48 proc. daugiau keleivių.

REKLAMA

Tačiau veikiant infliacijai ir didėjant transportavimo paslaugų paklausai, augo paslaugų eksportas (24 proc.) ir generuojamos pajamos (22 proc.), išankstinius duomenis pranešė Susisiekimo ministerija.

Anot ministerijos, krovinių mažėjimui pernai didelės įtakos turėjo Rusijos karas prieš Ukrainą, dėl sankcijų ribojami krovinių srautai, išaugusi infliacija ir energijos išteklių kainos.

Kelių transportu pernai vežta 7 proc. mažiau (105 mln. tonų) krovinių, geležinkeliais – 39 proc. mažiau (31 mln. tonų), vidaus vandenų transportu – 19 proc. daugiau (8,71 mln. tonų), per šalies oro uostus –  4 proc. daugiau (21,3 tūkst. tonų). Krova Klaipėdos uoste ir Būtingėje sumažėjo 17 proc. (44,3 mln. tonų).

Išankstiniais Lietuvos banko duomenimis, per tris praėjusių metų ketvirčius transporto paslaugų eksportas į Europos Sąjungą siekė 80 proc. (5,43 mlrd. eurų) viso eksporto, o tinkamu 2021 metų laikotarpiu – 74 proc. (4,04 mlrd. eurų).

REKLAMA

Transporto paslaugų eksportas į Vokietiją pernai augo 29 proc., į  Prancūziją – 28 proc., į Nyderlandus – 54 proc., į Daniją – 25 proc., į Austriją – 50 proc.

REKLAMA

Transporto paslaugų eksportas į Rusiją krito 10,5 proc., į Baltarusiją – 63 proc., šios šalys rinkų sąraše buvo atitinkamai ketvirtoje ir septynioliktoje vietose. Palyginimui – 2014 metais Rusija buvo pirmoje, Baltarusija – trečioje vietoje.

Anot ministerijos, šiemet transporto sektorius susidurs su panašiais iššūkiais kaip pernai. Dėl prognozuojamos ekonominės recesijos ir karo Ukrainoje lėtėjant ekonomikai ir traukiantis vartojimui, mažės krovinių, augs transportavimo sąnaudos, atitinkamai mažės vežėjų pelno marža.

Tačiau pastebima ir teigiama tendencija, kad infliacija transporto sektoriuje mažėja sparčiau nei bendrai šalyje – pernai gruodį siekė 14 proc., o šių metų sausį sumažėjo iki 12 proc. Atitinkamai visa šalies ūkio infliacija gruodį buvo 22 proc., sausį – 20 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų