Kreivys abejoja Astravo AE antrojo reaktoriaus įjungimo terminais

Į Baltarusijos Astravo atominę elektrinę (AE) atgabenus branduolinį kurą antrajam reaktoriui, Lietuvos energetikos ministras teigia abejojantis, kad šis blokas galėtų pradėti veikti jau po metų. 

„Svarbiausias dalykas, kad abu blokai buvo skirti eksportuoti elektrą. Po pirmo bloko Baltarusija turi 550 megavatų perteklių. Šiai dienai tam, kad galėtų veikti pirmas blokas, Baltarusija išjunginėja savo modifikuotas elektrines“, – Lazdijų rajone žurnalistams antradienį komentavo Dainius Kreivys

Pasak jo, atsižvelgiant į ribotus Baltarusijos elektros energijos rezervus ir kol kas per menką elektros vartojimą, dar neaišku „kiek gulės tas kuras saugykloje“.

„Pirmiausia Baltarusijai trūksta rezervų, antras aspektas yra vartojimas: dar papildomai 1,2 gigavato turi būti suvartota. Baltarusijoje daug šnekama apie tai, kaip jie šildys namus elektra, pertvarkys visą energetinę infrastruktūrą elektrai, bet tai užima daug laiko. Ir tikėtis, kad po metų viskas pasikeis, turbūt nevertėtų“, – sakė ministras. 

„Tai kol kas skeptiškai žiūriu, kad kitais metais pasileis“, – pridūrė jis. 

D. Kreivys užsiminė, kad Astravo AE projekto ateitį lems ir Baltarusijos politinė situacija, kuri ilgainiui gali pasikeisti. 

„Tikėkimės, kad tie santykiai, kuriuos mes turime su Baltarusijos opozicija ir jos nusiteikimas uždaryti atominę elektrinę išliks ir tą politinį tikslą, kad ši elektrinė neveiktų, mes pasieksime“, – kalbėjo energetikos ministras. 

Antradienį Astravo AE tinklapyje paskelbta, kad į elektrinę atgabentas kuras antrajam reaktoriui. Kuro rinklės kol kas bus laikomos nenaudoto kuro saugykloje, sakoma pranešime. 

Pirmasis reaktorius buvo fiziškai įjungtas pernai rugpjūtį ir nuo to laiko bandomas. Dabartiniais Minsko planais, antrąjį reaktorių planuojama įjungti 2022-ųjų pirmąjį pusmetį.

Lietuva yra aktyviausia Astravo AE kritikė, siekianti užtikrinti šios jėgainės elektros boikotą. Baltarusija atmeta priekaištus dėl elektrinės saugumo. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų