REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad laikinai uždrausta realizuoti ir nurodyta perženklinti trijų pavadinimų Estijoje pagamintų koldūnų parijas nustačius, kad mėsos įdaro šiuose gaminiuose yra vidutiniškai 10 proc. mažiau nei ženklinimo etiketėje deklaruoja gamintojas.

REKLAMA
REKLAMA

Ištyrus Estijos gamintojo „UVIC A.S.“ produkcijos mėginius Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje nustatyta, kad gaminyje „Šeimos koldūnai su kiauliena ir jautiena“ mėsos įdaras sudaro 52,4 proc., tuo tarpu gamintojo etiketėje nurodyta, kad įdaras turėtų sudaryti 62 proc. (42 proc. kiaulienos ir 20 proc. jautienos). „Šaldytuose koldūnuose su jautiena“ mėsos įdaro nustatyta 40,1 proc., nors turėtų būti 50 proc., o „Šaldytuose koldūnuose“ mėsos įdaras tesudarė 36,8 proc., nors gamintojas deklaravo 45 proc. mėsos įdaro.

„Atsižvelgdami į oficialius laboratorinių tyrimų rezultatus, įmonei nurodyta surinkti iš rinkos šias koldūnų partijas ir jas perženklinti, etiketėje pateikiant faktinį mėsos įdaro kiekį“, – pabrėžė Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Ričardas Kliučinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų