Kiek užtrunka įsigyti automobilį: kodėl vieni modeliai pristatomi per savaitę, kiti – per pusmetį?

Įsigyti automobilį nėra greitas procesas: nuo pradinės idėjos atnaujinti dabartinį autoparką iki pirmojo atsisėdimo prie ką tik įsigyto modelio vairo neretai praeina pusmetis. Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, kai automobilis yra labai populiarus ir gamykla nespėja vykdyti visų užsakymų, vien konkretaus modelio gamyba trunka 9 mėnesius, rašoma pranešime žiniasklaidai. O būna, kad nuo užsakymo pateikimo iki išvažiavimo iš salono nauju automobiliu tepraeina tik para. Nuo ko tai priklauso?

Pats pirkimo procesas gali būti išskirstytas į dvi dalis: pirmiausia vairuotojas su šeima keliauja per skirtingas atstovybes ir bando įvairius automobilius, lygina jų techninius duomenis ir vertina savo finansines galimybes. Šios dalies trukmė iš esmės neribota ir priklauso tik nuo pačių pirkėjų – bandymai ir lyginimai gali baigtis per vieną dieną, o kartais užtrukti ir pusmetį.

Antroji pirkimo dalis skaičiuojama nuo konkretaus užsakymo pateikimo gamintojo atstovybėje iki išvažiavimo iš salono nauju automobiliu. Jos laiko intervalas yra panašus – nuo vienos dienos iki metų. Kodėl automobilis kartais gali būti pristatomas labai greitai, o kartais jo gamyba užtrunka?

Populiariausi modeliai – sandėliuose

Mažesnių rinkų kaip Lietuva, Latvija ar Estija atstovybių pardavimo specialistai kartais turi numatyti paklausą metams į priekį. Gamyklose tokioms rinkoms išskiriamos kvotos ir taip modelių gamyba tampa greitesnė ir geriau prognozuojama, pavyzdžiui, šiandien užsakius naują išskirtinai sukomplektuotą „Suzuki Vitara“ jis būtų gaminamas Vengrijoje ir Lietuvoje juo galėtumėte mėgautis po 2–3 mėnesių. Per panašų laikotarpį iš Turkijos atkeliautų „Hyundai i20“ ar iš Rumunijos – „Ford EcoSport“.

Vis dėlto nemažai automobilių į mūsų šalį atkeliauja iš tolimesnių kraštų: Japonijoje gaminamų „Suzuki Swift“ ar JAV surenkamų BMW X serijos modelių tektų laukti iki pusmečio.

Tačiau reiklūs šių laikų pirkėjai dažnai nenusiteikę laukti nei dviejų, nei juo labiau šešių mėnesių. Todėl automobilių atstovai Lietuvoje priversti nuolat savo sandėliuose laikyti bent jau populiariausių modelių likučius, kad pirkėjui pageidaujant automobilis galėtų būti perduotas nors ir kitą dieną. Pavyzdžiui, „Suzuki“ atstovybės Vilniuje „Autoverslo automobilių“ sandėlyje visuomet būna bent 30–40 automobilių. Didesnės atstovybės sandėliuojamus automobilius neretai skaičiuoja šimtais.

Kai kurių modelių, turinčių išskirtinę paklausą, laukti reikėtų dar ilgiau, o apie sandėlio likučius kol kas negali būti jokios kalbos. Nauju visureigiu „Suzuki Jimny“, pateikus užsakymą, išvažiuoti iš salono galėtumėte tik po 9–12 mėnesių, nes pasaulyje susidomėjimas šiuo išskirtinai atrodančiu ir pravažumu pasižyminčiu modeliu gerokai viršija gamyklos Japonijoje pajėgumus.

Ilgiausiai trunka logistika

Paties automobilio surinkimas modernioje gamykloje, pradedant rėmo virinimu ir baigiant ratų varžtų prisukimu, trunka mažiau nei parą, tačiau dėl paklausos nauji užsakymai pradedami vykdyti praėjus kelioms savaitėms po jų pateikimo.

REKLAMA

Nemažai laiko užtrunka ir automobilio logistika: iš tolimesnių šalių jie dažniausiai gabenami keltais, iš ten perkraunami į automobilvežius, kuriais yra paskirstomi po importuotojų sandėlius, o iš jų – po atstovybes.

Vis dėlto daugelį aukščiau minėtų automobilių galima įsigyti kur kas greičiau. Neretai – per porą savaičių.

Tai įmanoma dėl sandėliavimo. Gamintojų atstovai Lietuvoje turi savo sandėlius, kuriuose laiko po kelis populiariausių komplektacijų, variklių ir spalvų modelius – taip išskirtinių poreikių neturinčio kliento norai gali būti įgyvendinti labai greitai.

Keliskart didesnius sandėlius administruoja automobilių importuotojai, juose pasirinkimas dažniausiai dar didesnis. Jų sandėlių būna įvairiose šalyse, pavyzdžiui, „Mazda“, „Peugeot“, „Suzuki“ ir „SsangYong“ importuotojai yra Suomijoje, „Renault“ – Lenkijoje, „Toyota“ – Estijoje.

Jeigu norimas automobilis su visa reikalinga įranga yra Lietuvoje, jį gauti įprastai trunka vieną dieną. Jei Estijoje, Lenkijoje ar Suomijoje – apie porą savaičių.

Sandėlių išpardavimai – galimybė sutaupyti

Automobilių importuotojai kartais užsako daug panašiai sukomplektuotų automobilių ir juos iš gamintojo nuperka už mažesnę kainą. Tai leidžia rengti specialius išpardavimus, kurių metu naują transporto priemonę galima įsigyti gerokai pigiau nei įprastai.


Rašyti komentarą...
k
klausimelis
2019-08-22 09:47:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas perka toki suda kaip suzuki?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų