• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norintiems praleisti atostogas ar savaitgalį Nidoje nebūtina ten keliauti automobiliu autobusu ar dviračiu. Birželio 26 dieną iš Klaipėdos į Nidą pradėjo kursuoti laivas „Benas“. Tokios kelionės trukmė 2 valandos, o kaina 15 eurų.

5

Norintiems praleisti atostogas ar savaitgalį Nidoje nebūtina ten keliauti automobiliu autobusu ar dviračiu. Birželio 26 dieną iš Klaipėdos į Nidą pradėjo kursuoti laivas „Benas“. Tokios kelionės trukmė 2 valandos, o kaina 15 eurų.

REKLAMA

Laivas plaukia maršrutu Klaipėda – Juodkrantė – Nida. Kelionė iki Nidos trunka 2 valandas, o iki Juodkrantės per mus mažiau – 1 valandą.

Įmonės „Mapa Holding“, valdančios laivą „Benas“, direktorius Mantas Paliokas sako, kad ilgą laiką Klaipėdos ir Nidos miestai neturėjo juos jungiančio vandens kelio.

„Nidą ilgą laiką žmonės galėjo pasiekti tik automobiliu ar autobusu. Kažkada laivo, plaukusio į Nidą, maršrutas buvo panaikintas. Tačiau šiemet nusprendėme jį atgaivinti, o laivą simboliškai pavadinome „Benu“.

Laivo pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Užteko 1971 metais sukurto Algirdo Aramino filmo „Mažos išpažinties“, kad 20-mečio Vytauto Kernagio suvaidintas Benas su gitara ir keturiomis dainomis pasidarytų legenda. Šitam herojui taikyta frazė „Benai, plaukiam į Nidą“ imta vadinti kultine ir netgi tapo populiarios muzikos Nidoje festivalio šūkiu, o pats sovietmečio neformalas Benas – festivalio simboliu“, – sako įmonės vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Maršrutai ir kaina

Darbo dienomis pirmadienį – ketvirtadienį iš Klaipėdos į Nidą laivas pajuda 10.30 val., o atgal iš Nidos išplaukia 18.30 val.

REKLAMA

Savaitgaliais penktadienį – sekmadienį maršrutų jau daugiau. Laivas iš Klaipėdos išplaukęs 10.30 val., atgal iš Nidos grįžta 12.00 val. O popietinis reisas iš Klaipėdos pajuda 14.30 val., o atgal iš Nidos grįžta 18.30 val.

Jeigu šis tvarkaraštis netenkina, galima rezervuoti visą laivą ir plaukti norimu maršrutu.

Anot M. Palioko užsakomasis maršrutas kainuotų apie 700 eurų.

„Užsakomieji maršrutai gali būti įvairūs. Nebūtina rinktis maršrutą Klaipėda – Juodkrantė – Nida. Galima nuplaukti iki Mingės, Šilutės ar Kauno, nes laivas yra pritaikytas plaukti ir upėmis“, – pastebi įmonės vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Įprastas bilietas suaugusiems kainuoja 15 eurų, vaikams, senjorams, neįgaliesiems 8 eurus, o vaikams iki 7 metų kelionė yra nemokama.

Iš viso laivas talpina 50 keleivių ir 20 dviračių. Taip pat laivu gali keliauti ir keleivių augintiniai.

Laive keleiviai turi galimybę nusipirkti gėrimų ir užkandžių, naudotis elektroninio gido paslaugomis ar tiesiog gėrėtis vaizdais.

„Šis keleivinis laivas Lietuvoje vienas moderniausių. Jis patogus ir šiuolaikiškas. Netgi aptarnavimo paslaugas stengiamės laive padaryti tokias, kokios jos yra lėktuve.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl siūlome keleiviams papildomas paslaugas, žmonės laivu gali ne tik keliauti iš taško A į tašką B, bet ir susipažinti su Kuršių nerija elektroninio gido pagalba. Siekiame, kad kelionė būtų ne tik patogi, bet ir įdomi“, – pasakoja įmonės vadovas.

Anot jo, keleiviai kelionę galės organizuotis, kaip norės patys.

„Dar laivu keleiviai galės kartu vežtis dviračius. Todėl pavyzdžiui, į Kuršių neriją jie galės vykti dviračiu, o grįžti laivu arba atvirkščiai“, – kelionės privalumus laivu vardija M. Paliokas.

REKLAMA

Pirmuoju reisu plaukė įžymybės

Birželio 26 dieną pirmuoju laivo reisu plaukė žymūs žmonės, kurie dalinosi įspūdžiais.

„Man Nida yra ypatinga, nes ten 20 metų vyko muzikos festivalis „Benai, plaukiam į Nidą“. Panašiai kaip išsiskiria sultys ruošiant skanų patiekalą, man taip pat išsiskiria sultys – poreikis – gegužę ar birželį nuvažiuoti į Nidą. Už laivo „Benas“ idėją nieko geriau nesugalvosi. Tokiam laivui puikiai tinka šūkis „Benai, plaukiam į Nidą“. Pasiūlysiu jame leisti visus festivalius himnus. Tai bus man dar vienas puikus prisiminimas ir tuo pačiu – malonumas nuplaukti į Nidą“, – kalbėjo dainininkas Žilvinas Žvagulis.

REKLAMA

Ž. Žvagulio žmona, taip pat žinoma atlikėja – Irena Starošaitė prisipažino, kad tokio laivo Lietuvai reikėjo jau senokai. Ji įžvelgė ir ekologiškumo naudą Kuršių nerijai.

„Tai yra nuostabi žinia, nes nebereikės su savo transportu važiuoti į Nidą. Gamta bus švaresnė, o Nida – mažiau užteršta.

Esu plaukusi privačiais laiveliais ir jachtomis iki Nidos, tai galiu pasakyti, kad vaizdai – labai gražūs. Važiuodama su automobiliu dažnai pagalvodavau, kaip būtu smagu į Nidą nuplaukti, nes ten vis tiek visada norisi vaikščioti pėsčiomis, transporto ten nereikia. Dėl to tokio maršruto jau seniai reikėjo“, – sakė I. Starošaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvusi grupių „Mokinukės“ ir „Studentės“ narė atlikėja Ineta Puzaraitė-Žvagulienė taip pat džiaugėsi nauju maršrutu.

„Nors man labai gražus yra ir kelias per Kuršių neriją, tačiau labai smagu, kai gali keliauti tiesiog su dviračiu. Taip pat nebereikia rūpintis automobilių ekologiniu mokesčiu, automobilio statymu. Nidoje apskritai automobilis nelabai reikalingas, nes čia patogiausia vaikščioti arba važinėti dviračiu.

Dvi valandos kelionės laivu suteikia puikių papildomų potyrių atostogoms. Tai puiki galimybė pabūti virš vandens, pasižvalgyti į nuostabią gamtą, o ir vaikams tai yra didelė pramoga. Laivo „Beno“ tikrai labai trūko“, – pridūrė I. Puzaraitė-Žvagulienė.

REKLAMA

Į pirmąją kelionę su „Benu“ leidosi ne tik Ž. Žvagulis, bet ir atlikėjai Victoria (Viktorija Rupeikytė) ir Andrius Jovarauskas, buvęs sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas ir kiti žinomi žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų