Kas uždirba daugiau nei 1000 eurų per mėnesį?

Ne paslaptis, kad minimali mėnesinę alga per pastaruosius metus didėjo jau kelis kartus ir panašus, kad ateinančiais metais tendencijos išliks. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad iš minimalios mėnesinės algos pragyventi beveik neįmanoma.

tv3.lt domėjosi, kas Lietuvoje gali pasigirti didesniu nei 1000 eurų atlyginimu?

Specialistų paieškos portalo marketingo vadovė Raimonda Tatarėlytė, teigė, kad jų duomenimis, 1000 eurų ir daugiau siūlomi atlyginimai šiems specialistams: įvairios specializacijos programuotojams ir vyr. programuotojams, vyr. buhalteriams, projektų vadovams (statybos, IT, inžinerijos sektoriuose arba darbui su užsienio rinkomis, ypač Skandinavijos ar vakarų Europos), direktoriams ir aukštesnio lygmens vadovams, tolimųjų reisų vairuotojams.

„Taip pat atlyginimai siūlomi įvairiems vadybininkams, tačiau reikia turėti omenyje, kad čia dažnai kalbama apie bendrą algą, t.y. stabili plius kintamoji dalis, kuri priklauso nuo pardavimų. Jeigu žmogus įgyvendins savo planą 100%, tuomet ir gaus 1000 ar daugiau eurų. Atlyginimas taip pat priklauso ir nuo darbuotojo patirties, įmonės pajėgumų - vienoje darbovietėje tas pats specialistas gali uždirbti 700 EUR, o kitoje jam siūlomas ir 1000. Taigi, priklausomai nuo įmonės, tokio dydžio atlyginimą gali uždirbti analitikai, kokybės specialistai, rinkodaros ar reklamos specialistai, inžinieriai ir t.t.“, - tikino R. Tatarėlytė.

REKLAMA

Cvmarket duomenimis, atlyginimas dažnai remiasi į specialisto patirties dydį arba profesijos paklausumą. Jeigu tai šiuo metu labai paklausi specialybė, tarkim kaip IT sektoriaus specialistas, didelį atlyginimą galima uždirbti ir dar studijuojų metu. Taigi IT sferoje amžiaus grupė su didesne alga varijuoja nuo 20 iki 45 m. Jeigu kalbėtume apie aukštas vadovaujamas pareigas užimančius specialistus - 30-55 m. Na o paprastai didesnį vidutinį atlyginimą savo srities profesionalai pradeda uždirbti nuo kažkur 30 metų – tuomet žmogus dar jaunas ir imlus, tačiau jau sukaupęs nemažai patirties.

Šia statistiką patvirtina ir Sodros duomenys, pagal kuriuos 23,4 procentai 30-39 metų amžiaus dirbančiųjų gauna didesnį nei 1000 eurų atlyginimą per mėnesį.

 

„Didesni atlyginimai yra siūlomi Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos mietuose, nebent tai yra gamybos pramonė, kur aukštos kvalifikacijos specialistai viliojami į mažesniuose miestuose ar miesteliuose esančias įmones. Bet tai paprastai jau didelės bendrovės“, – tikino R. Tatarėlytė.

 


Rašyti komentarą...
N
Netikslu
2015-11-03 10:05:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keista, kodėl dėl didesnių atlyginimų neminimi bankai, medicina, teisėsauga ir dar daugiau?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų