Kas antras lietuvis bijo palikti būstą švenčių ir atostogų metu

Beveik pusė Lietuvos gyventojų (49 proc.) nesijaučia saugūs ir nerimauja dėl savo būsto saugumo, kai per didžiąsias šventes, ilguosius savaitgalius ar atostogas tenka išvykti, rodo „Lietuvos draudimo“ užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.

Apklausa parodė, kad išvykę atostogauti dėl savo būsto nerimauja 35 proc. Lietuvos gyventojų, o per didžiąsias šventes, kai išvyksta į svečius, lanko kituose rajonuose gyvenančius giminaičius, svečiuojasi kituose miestuose - 14 proc. Dar 42 proc. apklaustųjų bijo audrų, pūgų, liūčių, perkūnijos padarinių savo būstui.

6 proc. visų respondentų teigė, kad jie niekuomet nejaučia baimės ar nerimo dėl savo namų saugumo.

Didmiesčių gyventojai labiausiai rūpinasi namų saugumu atostogų metu - net 54 proc. apklaustųjų mano, kad tuomet kažkas gali atsitikti ar grėsti jų turtui. Dažniausiai tai - vidutinio amžiaus, aukštąjį išsilavinimą turintys, daugiau uždirbantys žmonės, vadovai ir specialistai.

Per didžiąsias metų šventes ar ilguosius savaitgalius su didesniu nerimu namus palieka mažiau uždirbantys, smulkūs verslininkai ir namų šeimininkės.

Dėl neprognozuojamos gamtos stichijos nesaugumą labiau už kitus išgyvena patys jauniausi respondentai (iki 25 metų - 49 proc.), žmonės su žemesniu išsilavinimu, taip pat ūkininkai, smulkūs verslininkai, namų šeimininkės.

REKLAMA

Dėl gamtos stichijos pavojaus savo būsto saugumui labiau jaudinasi kaimiškų vietovių gyventojai (net 64 proc.) ir tik 22 proc. didmiesčių gyventojų.

Šiemet gyventojų nuostoliai dėl vagysčių iš butų vidutiniškai siekia 3000 litų (42 proc. daugiau negu 2011 m.), iš namų pavagiama turto vidutiniškai už 2100 litų. Gamtos stichijų vidutinis nuostolis šiemet yra apie 1000 litų, informuoja „Lietuvos draudimas“.

Bendrovė "Spinter tyrimai apklausą atliko spalio pradžioje. Apklausti 1007 suaugę Lietuvos gyventojai.


Rašyti komentarą...
a
apsauginis
2012-10-30 12:14:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
isivedi signalizacija, pasijungi i pulta ir ramus, nereiks galvot kad tau isvykus 2 dienom, kazkas kraustys tavo daiktus... trumpasis tel.1646
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų