Karbauskis apie automobilių mokestį: aiškus yra vienas dalykas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis neneigia, kad kažkoks automobilių taršos mokestis Lietuvoje įvestas bus. Tačiau kokio dydžio ir kam jis bus taikomas, paaiškės kai Vyriausybė pateiks teisės aktų projektus.

Paklaustas, kokia bus ruošiamo automobilių mokesčio dalia prasidedančioje Seimo rudens sesijoje, R. Karbauskis sakė:

„Aš negaliu į šitą klausimą atsakyti. Mes laukiame Vyriausybės pasiūlymo. Aš tik žinau vieną, kad nuo pat pradžių buvo šnekama apie naujai įsigyjamus automobilius. Niekas nekalbėjo apie tą automobilių parką, kuris jau yra Lietuvoje.“

Antradienį portalui tv3.lt LVŽS pirmininkas sakė nežinantis, koks galėtų būti valdančiųjų koalicijos Vyriausybės ruošiamas pasiūlymas dėl automobilio mokesčio.

Didžiausiai Seimo frakcijai vadovaujantis R. Karbauskis sakė, kad automobilio mokesčio įstatymo projektą bus galima vertinti tada, kai jis bus užregistruotas:

„Vertinti gali tada, kada supranti, koks pasiūlymas. Mes pasiūlymo nežinome, tik suprantame, kad nekalbama apie tas mašinas, kurios Lietuvoje jau yra dabar.“

Primename, kad dar praėjusiais metais apie planus apmokestinti taršius automobilius užsiminė tuometinis aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Vėliau Vyriausybės atstovai oficialiai ir neoficialiai prasitardavo apie skirtingas būsimo mokesčio variacijas, taip pat apie finansinį paskatinimą atsisakantiems senų automobilių.

Pvz., vienas iš pasiūlymų buvo apmokestinti didesnę nei 130 g/km CO2 išmetamųjų dujų emisiją ir skirti iki 1 tūkst. eurų paskatinimą atsisakantiems senų taršių ir perkantiems mažiau taršius automobilius.

Pastarąjį kartą Aplinkos ministerijos atstovai minėjo, kad automobilių mokestį numatantys teisės aktų projektai bus pristatyti rugpjūtį.

Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos šalių, kurioje taršūs automobiliai niekaip neapmokestinami.

Tokį mokestį įvesti šaliai rekomenduoja daugelis tarptautinių organizacijų.


Rašyti komentarą...
S
Sima
2019-09-03 15:57:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu tik naujus mokescius gudrus sugalvot, o naujas darbo vietas kas galvos?
Atsakyti
-1

n
nervas ima
2019-09-03 16:01:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
del kiekvieno pagalbos lito-euro dramos, o kai mokescius rinkti, tai lengva ranka
Atsakyti
0

a
ai
2019-09-03 16:09:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
emigracijoj laukia isskiestom rankom, paskutinis Kauno oro uoste sviesa isjungiam
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų