Kaltinimai „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“ vadovams – nepagrįsti

Atlikus Ūkio ministerijos auditą paaiškėjo, kad verslumą skatinančių agentūrų „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“ lėšos buvo naudojamos tikslingai.Ūkio ministerija, įgyvendindama Valstybės kontrolės rekomendaciją, papildomai surinko duomenis apie viešųjų įstaigų „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“ suteiktas paslaugas ir įvertino, kad valstybės biudžeto lėšos, išmokėtos pagal paslaugų pirkimo pardavimo sutartis, teisėtai panaudotos sutartyse numatytoms priemonėms įgyvendinti ir apie tai informavo Valstybės kontrolę“, – rašoma audito išvadose.

Audito išvadose rašoma, kad sumaištį sukėlė tai, kad „priemonių vykdymą kontroliuojantys priemonių vadovai ne visais atvejais pareikalavo, kad viešoji įstaiga pateiktų detalesnius duomenis apie suteiktas paslaugas, todėl negalėjo paaiškinti, kam viešoji įstaiga teikė konsultacijas ir kokiomis temomis“.

Teigiama, kad dėl to nebuvo galima nustatyti ar 872,2 tūkst. litų buvo panaudoti išsikeltų tikslų įgyvendinimui. Ūkio ministras Evaldas Gustas, interviu savaitraščiui ketvirt„Ekonomika.lt“ sakė, kad gegužės audito vykdymo metu buvo pasigesta kai kurių dokumentų, kurie įrodo lėšų panaudojimo tikslingumą.

„Vertinimo etape, valstybės kontrolė pastebėjo, kad pagrįsti tam tikrų lėšų panaudojimą šiose institucijose trūksta tam tikrų dokumentų. Ir tai buvo pastebėjimas, kad yra trūkumų, bet tai nebuvo konstatavimas, jog tai yra pinigų švaistymas“, – sakė ministras. E. Gustas pridūrė, kad nepateikus lėšų panaudojimo tikslingumą įrodančių dokumentų, šio pripažįstamos nepagrįstomis.

REKLAMA

Pasak E. Gusto, audito metu tiek „Versli Lietuva“, tiek „Investuok Lietuvoje“ pagrindė finansavimo panaudojimą. „Minėtos įstaigos pateikė reikiamus dokumentus, savo informacinių sistemų duomenis ir valstybės kontrolė pripažino, kad visos lėšos yra pagrįstos, panaudotos tinkamai“, –„Ekonomika.lt“ sakė ūkio ministras.

Vis dėlto E. Gustas pridūrė, kad valstybės kontrolė paragino Ūkio ministeriją ir jos finansuojamas institucijas sustiprinti finansinę atskaitomybę ir finansinę kontrolę.

Šį pavasarį buvusi Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė atleido „Versli Lietuva“ vadovą Paulių Lukauskį, taip sukeldama visuomenės ir verslo atstovų pasipiktinimą. Ministrė teigė, kad buvo pastebėta lėšų plovimo tendencijų. Visą interviu su Ūkio ministru E. Gustu skaitykite Rugpjūčio 5 dienos leidinio „Ekonomika.lt“ numeryje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų