Šalčiai, nuniokoję Lenkijos juodųjų serbentų uogynus, išėjo į naudą lietuvių augintojams. Šių uogų kaina šoktelėjo net 50 proc.

Tuo metu obelys Lietuvoje nespėjo atsigauti po užpraėjusios žiemos šalčių. Sodininkai sako, kad šie metai geresni, tačiau derlius – vidutinis, praneša LTV „Šiandien“.

Dar prieš keletą metų juodųjų serbentų augintojai išgyveno sunkius laikus. Buvo metų, kai už kilogramą šių uogų supirkėjai ūkininkams siūlydavo vos 30 centų.

Radviliškio rajono augintojas sako, kad tuomet ir jis vos nebankrutavo, o daugelis ūkių tiesiog suarė juodųjų serbentų laukus.

Tačiau dabar padėtis gerėja. Šiemet jis savo laukuose priskynė per 100 tonų juodųjų serbentų ir visi jie užsakyti. Sušaldytos ir supakuotos uogos iškeliaus į Lietuvos ir užsienio gamyklas.

Juodųjų serbentų kaina, anot augintojo, šiemet šoktelėjo 50 proc., nes pavasarį iššalo Lenkijos uogynai. Parduoti uogas nesunku, nes Lietuvos uogininkai neužaugina tiek, kiek jų nori užsienio pirkėjai.

„Reikia kooperuotis. Jeigu reikalauja 500 tonų, tai neįmanoma vienam padaryti. Jei susikooperuotume, tai galėtume ir gerą kainą gauti“, – sako uogų augintojas Feliksas Šlėvė.

O štai sodininkai dar tik pradeda skinti pirmuosius vasarinius obuolius. Anot jų, šiemet orai gerokai palankesni sodams, tačiau derlius vis tiek bus vidutinis.

REKLAMA

Nes užpraėjusią žiemą šalčių nuniokoti vaismedžiai dar nespėjo atsigauti ir, anot augintojų, vaisius obelys mezgė nenoriai.

Šiuo metu lietuviški obuoliai turgavietėse kainuoja nuo 2 litų, tačiau didelio pirkėjų susidomėjimo jie nesulaukia.

„Daug kas turi savo obuolių, pas močiutes juk skanesni obuoliai negu pirkti, tai visa prekyba būna žiemą“, – teigia Šiaulių rajono ūkininkas Dainius Serva.

Ar brangs, ar pigs lietuviški obuoliai, anot sodininkų, neaišku. Esą viskas priklausys nuo Lenkijos augintojų, kurie yra didžiausi obuolių tiekėjai.

Jevgenijus BARDAUSKAS


Rašyti komentarą...
m
mkolo
2011-08-06 19:28:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
juodiejis sebenta igerai. pasiseke ukininkams.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų