• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius teigia, kad Vengrijos kapitalo Šveicarijos energetikos bendrovės „MET Group“ planai įsigyti vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupių „Achemos grupės“ kontrolinį akcijų paketą pasirodė logiški.

 Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius teigia, kad Vengrijos kapitalo Šveicarijos energetikos bendrovės „MET Group“ planai įsigyti vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupių „Achemos grupės“ kontrolinį akcijų paketą pasirodė logiški.

REKLAMA

„Man pasirodė logiški jų pamąstymai tuo, kad jie nori vertikalizuoti, nes jie yra dideli prekeiviai naftos ir dujų ištekliais bei elektra. Jų interesas – kažkokioje vertikalėje integruoti produktą, neprekiauti vien tik dujomis ar suskystintomis gamtinėmis dujomis ir turėti iš to naudą“, – pirmadienį LRT radijui sakė V. Janulevičius. 

Jis teigė su „MET Group“ vadovais susitikęs prieš maždaug dvi-tris savaites: „Buvome susitikę, kalbėjome apie jų intencijas, ką jie nori daryti.“ 

REKLAMA
REKLAMA

„MET Group“ praėjusį ketvirtadienį pranešė svarstanti įsigyti 54,07 proc. „Achemos grupės“ akcijų – tokį paketą valdo  didžiausios savininkės Lyda Lubienė ir Viktorija Lubytė. Pasak šveicarų grupės, „Achemos grupė“ yra ideali partnerė „MET Group“ plėtrai, kuri „puikiai įsilieja į „MET“ vertės kūrimo grandinę“.

REKLAMA

„Pasiūlymas man, kaip verslininkui, skamba logiškai. (...) Kad ji registruota Šveicarijoje, kad akcininkų struktūroje yra ir Singapūro įmonės, kad jos apyvarta yra 24,5 mlrd. eurų, kad turi filialus ir dirba 60–70 šalių, įskaitant JAV, man pasirodė viskas kaip ir rimta“, – kalbėjo V. Janulevičius.

Pasak LPK vadovo, tuo metu „MET Group“ dar nebuvo tvirtai apsisprendusi dėl ketinimų įsigyti „Achemos grupę“: „Tuo metu jie sakė, kad dar domisi, peržiūrinėja jos balanse esančius turtus. Ir dar nebuvo aišku dėl krypties.“

REKLAMA
REKLAMA

„Verslo žinios“ rašė, kad „MET Group“ siejama su Vengrijos premjeru Viktoru Orbanu ir prieštaringos reputacijos Rusijos verslininkais.

V. Janulevičiaus teigimu, „MET Group“ generalinis direktorius Benjaminas Lakatosas jį patikino, kad su Vengrija pastaruoju metu „beveik nėra jokios gyvos sąsajos“.

Tuo metu apžvalgininkas Marius Laurinavičius sakė, kad „MET Group“ reikėtų vertinti kaip „priedangos įmonę Rusijos veiksmams ir ekspansijai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, bendrovė turi tiesioginių sąsajų su Maskva, o ją įkuriant 2007 metais Vengrijoje dalyvavo Rusijos dujų milžinė „Gazprom“ ir jos atstovybės Vengrijoje vadovas.

„Kartu su dabar patapusiais Vengrijos oligarchais jie įkūrė tokią įmonę. Žiūrint, kaip Rusija veikia, Šveicarijoje paprastai įkūrinėjamos tokios tarpininkų įmonės. Tokių bendrovių buvo ir Lietuvoje“, – LRT sakė M. Laurinavičius. 

Anot jo, „MET Group“ akcijų anksčiau yra turėję Rusijos piliečiai.

Šveicarijos bendrovė praėjusią savaitę teigė sieksianti susitarti ir su smulkiaisiais koncerno akcininkais bei išpirkti jų turimas akcijas.„MET Group“ generalinis direktorius Benjaminas Lakatosas Lietuvos žiniasklaidai praėjusią savaitę teigė, jog pirmumo teisę įsigyti „Achemos grupės“ kontrolę turi 13 smulkiųjų akcininkų, vienas kurių, jo žiniomis, tokia teise pasinaudojo.

REKLAMA

41,59 proc. „Achemos grupės“ akcijų valdo L. Lubienė, dar 12,47 proc. – V. Lubytė, likusias – 13 fizinių asmenų. 

„MET Group“ tiekia gamtines dujas ir elektrą, jos pagrindinė būstinė yra Šveicarijoje, ji veikia 15-oje šalių, daugiausia Europoje, tačiau taip pat ir Singapūre, Turkijoje. Grupė skelbia praėjusiais metais pardavusi 88 mlrd. kub. metrų dujų ir 68 teravatvalandes elektros, gavusi 24,5 mlrd. eurų konsoliduotų pajamų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų