Įvardijo landą, kaip mažėja pensija prižiūrint sergantį

Diskriminacija, baudžianti už rūpinimąsi sunkiai sergančiais giminaičiais. Taip dabartinę tvarką, pagal kurią už neįgalumą turinčio giminaičio priežiūrą nesikaupia joks darbo stažas, vadina patys neįgalieji ir jų artimieji. Vis dėlto, politikai ramina, kad jau nuo kitų metų ši įstatymo spraga turėtų būti panaikinta, o tai valstybės biudžetui atsieis 10 mln. eurų.

14

Į tv3.lt besikreipusi klaipėdietė Olga sako, kad norėdama skirti daugiau laiko vėžiu sergančiai motinai, ji neseniai kreipėsi į šeimos gydytoją su klausimu, ar gali tikėtis bent simbolinės valstybės paramos.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaukės

„Ji nieko konkretaus patarti negalėjo, bet pradėjau gilintis į teisės aktus ir pamačiau, kad ten atsakymas vienareikšmiškas. Darbo stažas už neįgalaus žmogaus priežiūrą man eitų, tik jeigu pati būčiau neįgali“, – sako moteris.

Ji liūdnai juokauja, kad su dabartiniu darbo tempu pati greitai tapsianti neįgali ir galėsianti gauti valstybės pašalpą.

Šiuo metu klaipėdietė dirba pamaininį darbą: dvi dienas po 12 valandų, o kai kuriuos laisvadienius skiria už papildomą atlygį tvarkydama kito žmogaus namus.

Tai, kad dabartinė sistema ydinga ir diskriminuoja prižiūrinčiuosius šeimos narius, ne kartą yra pareiškusi ir Lietuvos žmonių su negalia sąjunga.

„Šiuo metu darbo stažas kaupiamas tėvams, kurie slaugo neįgalų vaiką. Bet jeigu suaugęs žmogus prižiūri savo artimą giminaitį, tai darbo stažas eitų tik tada, jeigu prižiūrintis žmogus turi neįgalumą.

Jeigu žmogus visiškai sveikas, tiesiog išeina iš darbo vardan šeimos nario priežiūros, tai joks stažas nesikaupia. Tai diskriminacija“, – sako Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovas Valdemaras Bogdanovičius.

Vyriausybės požiūris teigiamas 

Tiesa, apeiti šią nuostatą teoriškai įmanoma. Kadangi neįgalumo pašalpa skiriama pačiam sunkiai sergančiam asmeniui, jis ir sprendžia, ką su gautomis lėšomis daryti.

„Kitaip tariant, ar samdo kažką, kas prižiūrėtų, ar jis moka pinigus savo šeimos nariui. Jeigu neįgalųjį prižiūrintis žmogus, kad ir šeimos narys, tai daro su verslo liudijimu, tai stažas eina. Bet, mūsų manymu, vis tiek būtų teisinga, kad jeigu šeimos narys slaugo sunkų ligonį, tai jam tiesiog ir kauptųsi stažas“ – tikina V. Bogdanovičius.

REKLAMA

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Justas Džiugelis tv3.lt teigė, kad minėtos įstatymo spragos greitu metu turėtų nebelikti. Tiesa, tai atsitiks ne anksčiau kaip kitąmet.


Rašyti komentarą...
n
nuomonė
2019-02-07 14:38:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prižiūriu, po insulto, dėdę. Jis - vienišas. Vienas neapsitarnautų. Tai, jei aišku skirs, kol gaus tą priežiūrą, turi praeiti pusė metų, kaži ar dar bus gyvas. Viskas yra daroma taip, kad žmogus nesulauktų nieko. O jau tas prižiūrintis - tuo labiau. Kas per tvarka pas mus, protu nesuvokiama.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų