Istorinis susitarimas: Lenkija iki 2049 metų uždarys visas anglių kasyklas

Lenkijos vyriausybė ir profesinės sąjungos trečiadienį sudarė preliminarų susitarimą iki 2049 metų uždaryti visas šalyje veikiančias anglių kasyklas.

Šiuo susitarimu numatoma, jog apie 120 tūkst. šio sektoriaus darbuotojų gaus išeitines išmokas ir kad bus skirta lėšų Silezijos anglių baseino pramonei perorientuoti.

Valstybės iždo ministerijos, kuri derybose atstovavo vyriausybei, gyrė „istorinį susitarimą“.

Tačiau profesinės sąjungos „Solidarumas“ regioninio padalinio vadovas Dominikas Kolorzas (Dominikas Koliožas), kurį citavo dienraštis „Gazeta Wyborcza“, pareiškė: „Sunku būti patenkintam, kai likviduojama tokia svarbi pramonė.“

„Padarėme, ką turėjome padaryti – tai yra padėti darbininkams, – pridūrė D. Kolorzas. – Tačiau nėra taip, kad šiandien viskas baigiasi. – Turime daug nuveikti, kad sukurtume alternatyvių darbo vietų.“

Anglių kasybos pramonė ir jos sukurtos darbo vietos Lenkijoje tradiciškai yra itin opus klausimas. Šioje 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje kalnakasiai ir jų šeimos tebėra įtakinga elektorato dalis.

Sutartis dar turės būti oficialiai pasirašyta ir pateikta Europos Komisija, kad ši patvirtintų valstybės pagalbos planą.

Šiuo metu apie 70 proc. Lenkijoje suvartojamos energijos pagaminama deginant anglis. Šalis planuoja, kad iki 2040 metų ši dalis sumažės iki 11 procentų, o visa ES anglių kaip kuro planuoja visiškai atsisakyti iki 2050 metų.

Ekologinės organizacijos ragino vyriausybę sparčiau veikti, sprendžiant vieną didžiausių Europoje taršos problemų.


Rašyti komentarą...
d
dhdh
2021-05-01 17:12:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks dar istorinis? Visame pasaulyje nuspresta iki 2050 atsisskyt angliu kurenimo visiskai. Naudoti atomine energija ir atsisakut degalu. Bet jo Lenkijoje turbut istorinis ir Lietuvoje.
Atsakyti
0

G
Grigorij
2021-05-03 10:47:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Priesui to nepalinkeciau! Laizanti JAV uzpakali PL pati uzsirove...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų