Didžiausios pasaulyje nemokamos interneto enciklopedijos „Wikipedia“ rusiškas variantas antradienį buvo išjungtas ir bus neprieinamas 24 valandas. Tokiu būdu protestuojama prieš įstatymą, kuris suteiktų vyriausybei galios blokuoti tam tikrus interneto tinklalapius, skelbia BBC.

Įvedę „Wikipedia“ adresą, lankytojai išvysta juodu brūkšniu perbrauktą portalo ženklą ir žinutę su paaiškinimu.

Vyriausybė teigia norinti turėti didesnę valdžią, kad galėtų blokuoti portalus, kuriuose rodoma vaikų pornografija, skatinamos paauglių savižudybės bei platinama informacija apie narkotikus.

Interneto vartotojai ir žmogaus teisių aktyvistai įrodinėja, kad įstatymas suteiktų per daug galios pareigūnams „subjektyviai“ pasirinkti ir blokuoti tinklalapius.

Vyriausybė siekia įvesti pataisymus informacijos aktui, kuris bus svarstomas Dūmoje liepos 11 dieną. Jeigu aktas bus patvirtintas, tada vyriausybė turės teisę įkurti agentūrą, kuri sudarytų draudžiamų tinklalapių sąrašą.

„Wikipedia“ lankytojus pasitinka žinute, kurioje teigiama, kad Valstybės Dūma antrą kartą svarstys informacijos akto pataisas. Tai gali privesti iki Rusijos interneto teisinės cenzūros sukūrimo, įskaitant prieigą prie „Wikipedia“ rusų kalba.

„Šiandien „Wikipedia“ bendruomenė pareiškė prieštaravimą dėl cenzūros įvedimo, kas kelia grėsmę informacijos laisvei“, - teigiama žinutėje.


Rašyti komentarą...
a
avelis
2012-07-10 19:27:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai kodėl vikipedija neuždaroma IZRAELIJA,SUAUDO ARABIJOJA, KATARE.Kur už neištykimibe akmenimis užmėto.O ką jau kalbėt apie pėdofilija.Tai yrą todėl kad naikindami valstybės moralini lygi yrą naikinama valstybė .Kiek dabar vienišu mamų ir vaiku vaiku namuosė.Pokario laikais gyvenimas buvo sunkesnis tačiau tautos moralinis lygis buvo aukštesnis. Tai seksualines revolucijs pasekmes.seksualines revolucijas finansoja ROMOS KUBAS. Kurys fynansavo hipiu judejima 1960 metais.šis judejimas propogavo laisva seksa,narkotikus .nes nebuvo interneto.
Atsakyti
0

R
Rza
2012-07-11 09:14:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar labiau lietuvių kalbos išdarkyti tikriausiai neįmanoma. Aveli tu avigalvėli - avigalvi, tikrai esi harmoninga asmenybė: minčių bukumas puikiai dera su beraštiškumu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų