Ingrida Šimonytė apie 2022 metų biudžetą: „Tai yra galimybių biudžetas“

Premjerė Ingrida Šimonytė 2022 metų biudžeto projektą vadina saugiu „galimybių biudžetu“, kuris leis Vyriausybei įgyventi ne vieną jos programos punktą.

Pasak premjerės, be išlaidų socialinėms reikmėms ir švietimui, Vyriausybei buvo svarbiausia dviejų ekstremalių situacijų – pandemijos ir nelegalios migracijos – suvaldymas. 

„Tai yra galimybių biudžetas, kuriame yra tam tikrų papildomų iššūkių, susijusių su objektyviomis krizėmis, kurias turime – ar tai kovido, ar tai migracijos krizė. Jeigu šituos poreikius nubrauktume, tuomet rezultatas būtų dar apie 0,7 procentinio punkto BVP geresnis“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjerė. 

Pasak jos, planuojama, kad viešųjų finansų deficitas kitąmet bus gerokai mažesnis nei Vyriausybė prognozavo birželį, o ekonomikos augimas spartesnis.

„Tai reiškia, kad tiek dėl mažesnio deficito, tiek dėl didesnės palyginamosios bazės skolą pavyko stabilizuoti jau šįmet ir žvelgiant į kelerių metų perspektyvą, kuomet nuo 2023 metų jau turėtų įsijungti Stabilumo pakto reikalavimai, manau, kad tuos planus Vyriausybei pavyko padaryti, kad būtų išvengta didelių šokų prisitaikant prie pasikeitusios fiskalinės politikos“, – sakė I. Šimonytė.   

REKLAMA

Planuojama, kad valdžios sektoriaus deficitas 2022 metais sudarys 3,1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), tuo metu šiemet jis turėtų siekti 4,4 proc. BVP.

Vyriausybė kitų metų biudžete teigia didžiausią dėmesį skyrusi šalies saugumui, investicijoms į švietimą, žalesnę, inovatyvią ir aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, taip pat gyventojų pajamų augimui, skurdo rizikos mažinimui. 


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-10-13 18:24:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
:))))) galimybių biudžetas.... panašu kad bus toks pats šūdas kai ir galimybių pasas. šimonytės ribotumui nėra ribų.
Atsakyti
0

e
evaI
2021-10-13 21:03:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikalauju naujame biudžete smarkiai sumažinti sumas vyriausybės ir seimo atlyginimų fondams. Atlyginimai tik minimumas, jokių premijų ar išmokų. Nors negaliu jų darbo įvertinti ir tokia suma, duočiau pragyvenimo minimumą ir viskas. Tai tikrai padėtų pakelti ekonomiką. Ir jokių piniginių sumų tušinukams ir popieriui - lai patys nusiperka iš savų pinigų. Jei jau taip nori dirbti Lietuvai, lėšų ras.
Atsakyti
0

T
Tadas
2021-10-14 22:28:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
As norėčiau 2022 metais pamatyti ISDARKYTA simonytes lavoną prakeikto transvestito kiek šitą maita TYCIOSIS iš Lietuvos žmonių
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų