Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Estijoje dėl pakilusios temperatūros sugadinta apie 100 tūkst. dozių vakcinų nuo koronaviruso ir įvairių kitų medicininių preparatų.

Estijoje dėl pakilusios temperatūros sugadinta apie 100 tūkst. dozių vakcinų nuo koronaviruso ir įvairių kitų medicininių preparatų.

REKLAMA

„Paaiškėjo, kad sugadinta apie 68 tūkst. vakcinos „AstraZeneca“ dozių, kurių vertė viršija 1 mln. eurų ir kurios turėjo būti paaukotos kitoms šalims“, – antradienį žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ir darbo ministras Tanelis Kiikas.

Šį įvykį jis pavadino „labai rimtu incidentu“, tačiau perspėjo, kad „kol kas dar anksti kam nors priskirti politinę atsakomybę“.

Pasak ministro, aušinimo sistemų gedimas įvyko birželio 22 dieną. Šaldytuvo patalpose, kur turėjo būti palaikoma ne aukštesnė kaip plius 8 Celsijaus laipsnių temperatūra, ji pakilo iki plius 15 laipsnių. Speciali perspėjimo sistema dėl nežinomų priežasčių nesuveikė.

Sveikatos apsaugos departamento ir ministerijos vadovybė apie incidentą sužinojo tik po trijų dienų.

Įvykio aplinkybes tiria Sveikatos apsaugos departamento, taip pat pastatą, kur buvo sandėliuojamos vakcinos valdančios valstybinės bendrovės „Riigi Kinnisvara“ (RKAS), atstovai ir valstybės sekretoriaus sudaryta speciali komisija, nurodė T. Kiikas.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos departamento vadovas Ullaras Lanno nurodė, kad aukšto rango pareigūnai nemano, kad sistema buvo sugadinta tyčia. 

Jeigu bus nustatyta, kad preparatai sugedo dėl Socialinių reikalų ministerijos, Sveikatos apsaugos departamento ir kitų departamentų atsakingų pareigūnų aplaidumo, „bus keliamas atsakomybės klausimas“, sakė T. Kiikas.

100 tūkst. dozių vakcinų ir įvairių vaistų, kurių bendra vertė siekia maždaug 3 mln. eurų, buvo maždaug pusė visų Sveikatos apsaugos departamento pastate laikomų atsargų. Estija ketino paaukoti didžiąją dalį šių vakcinų Europos Sąjungos Rytų partnerystės iniciatyvoje dalyvaujančioms šalims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų