Įjungta elektros jungtis „LitPol Link“

Išbandžius antrąjį autotransformatorių, nuo penktadienio vakaro vėl veikia elektros jungtis su Lenkija „LitPol Link“, pranešė „Litgrid“.

„Litgrid“ Sistemos valdymo centro vadovas Gintautas Monkevičius sako, jog lyginant su pirmojo įrenginio bandymu, šįkart reikėjo atlikti daugiau veiksmų, tačiau jie atlikti greičiau, nei planuota.

„Kitą mėnesį įjungti įtampą planuojame ir į trečiąjį transformatorių, kuris buvo atgabentas vasaros pabaigoje“, – pranešime teigė

Trys identiški 600 MVA galios transformatoriai skirti „LitPol Link“ išplėtimui – jie yra būtina sąlyga  sinchroniškai sujungiant Baltijos šalis su Europos tinklais. Jungties išplėtimo projektą planuojama baigti iki metų pabaigos.

Per pirmąjį šių metų pusmetį jungties prieinamumas buvo 82,36 proc. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jungties prieinamumas mažėjo dėl atjungimo šių metų gegužę, kai buvo atliekami planiniai priežiūros darbai.

500 MW galios „LitPol Link“ jungtį sudaro dvi 163 km ilgio 400 kV elektros perdavimo linijos Alytus-Elkas ir keitiklių stotis Alytuje. Jungtis pradėjo veikti 2015 metais. 


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-09-20 10:56:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
laukiu nesulaukiu kada Lietuva išeis iš ruskių sistemos ir taps ES sistemos dalimi. Tai bus didelis žingnis link faktinės nepriklausomybės nuo ruskyno o taip pat didelis barjeras nesaugios astravo AE elektros patekimui į ES.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų