Gyventojus pasiekė mažesnės sąskaitos už šildymą

Gyventojus nuolat nepatenkintus šildymo kainomis, šį mėnesį pasiekė geros naujienos. Lapkričio mėnesį Lietuvoje centralizuoto šildymo kainos mažėjo maždaug 40 procentų, palyginus su praeitų metų tuo pačiu mėnesiu.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) duomenimis, vidutinė šilumos kaina, su 9 procentų PVM, šių metų lapkritį siekė 5,6 euro ct/kWh. Tai 1,3 euro ct mažiau nei praeitų metų lapkritį.

Sovietiniame statybos tipo daugiabutyje, neapšiltintame bei su senomis nesubalansuotomis vidaus šildymo ir karšto vandens sistemomis, 60 kvadratinių metrų butas per mėnesį mokėjo 47,04 eurų, praeitais metais 78,66 eurus. Naujos statybos name, 60 kvadratinių metrų butas šį lapkritį mokėjo 16,8 eurų, o praeitais metais tokiu pat metu – 24,84 eurus. Sename, labai prastos būklės daugiabutyje tokio pat dydžio butas už šį lapkritį mokėjo vidutiniškai 70,56 eurus, o 2014 metais – 124 eurus už mėnesį.

Mažesnes sąskaitas lėmė šiltas oras ir atpigęs kuras

Pasak LŠTA prezidento Vytauto Stasiūno, įtakos atpigusiam šildymui turėjo vidutinė lauko temperatūra, kuri šiais metais 2 laipsniais šiltesnė nei 2014 metų lapkritį. „Šiltesni orai turėjo tiesioginės įtakos šilumos suvartojimui. Jis daugiabučiuose sumažėjo maždaug 30 procentų palyginus su praeitų metų lapkričiu. Mažesnes sąskaitas lėmė ir pati kaina, kuri sumažėjo 19 procentų dėl išaugusio biokuro naudojimo", – teigia Vytautas Stasiūnas.

REKLAMA

Energetikos ministro patarėjas Mantas Dubauskas, sako, kad kaina sumažėjo labiausiai dėl to, nes atpigo kuras, naudojamas šilumai gaminti. „Gamtinės dujos per metus atpigo beveik penktadaliu, o biokuras apie 16 procentų. Dujos atpigo dėl to, kad rinkoje nuo šių metų atsirado reali konkurencija. Taip pat prie biokuro kainos mažėjimo prisidėjo reikalavimas ne mažiau kaip pusę biokuro pirkti biržoje. Statistika rodo, kad biržoje kaina yra mažesnė nei perkant pagal dvišalius sandorius“, – pasakoja M. Dubauskas.

Pigiausia šiluma – Jonavoje

LŠTA duomenimis, mažiausiai šiluma kainuoja tuose miestuose, kurie atsisakė gamtinių dujų ir vartoja pigesnį vietinį biokurą. 2015–ųjų lapkritį pigiausia šiluma buvo Jonavoje – 4,52 euro ct/kWh su PVM. Didžiausias šilumos tarifas fiksuotas Prienuose – 9,15 euro ct/kWh su PVM.


Rašyti komentarą...
S
Senis-Pagonis
2015-12-12 12:06:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nežinau, kaip jie skaičiuoja sumažėjimą šitame užsakomajame straipsnyje. Mokame daugiau, tai akivaizdu , bet buvo tiesiog šilta, nes nėra žiemos, ir pvz. Vilniuje, kai lauko temperatūra siekia 8-10 šilumos, praktiškai neturėtume nieko mokėti, bet šildo, karšta, ir ką daryti, atidarome langus, darome skersvėjus, po to sergame, ... jei atvesta iki 0 ... -2 ...3 būna per šalta, vėl slogos .... uždarome langus ... vėl ligos .... ir t.t. Vienu žodžiu turime SSSR šildymo sistemą, kuri dabar privatininko, priklausančio nuo POLITINIO VĖJO rankose. Kaip ten išdėlioja tas šildymo kainas per mėnesius,kad ir SGD terminalas ir elektrinės būtų sočios mūsų pinigėliais - kol kas mįslė. Jie (šilumininkai) laukia žiemos, kol kas tempia kainas .... kai bus šalta - pamatysite "atpigimą", bet jei žiemos nebus taip pat po Naujųjų metų pamatysite "atpigimą" - reikia sulyginti tik lauko temperatūrą su kaina - užpraeitais, praeitais ir šiais (ateinančiais) metais. Matysime kiek "atpigo"
Atsakyti
-1

j
jo
2015-12-13 08:00:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
kada visokie stosiunai nustos maustyti liaudi,su savo atpigimais,kada realiai bus galima atsijungti nuo vagiu kompaniju,apiplesinejanciu zmonis.
Atsakyti
0

R
Rimas
2015-12-28 11:11:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Melas!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų