Gera žinia esamiems ir būsimiems tėvams – didėja ne tik vaiko pinigai

Nuo metų pradžios įsigaliojo nemažai teisės aktų pakeitimų, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai yra susiję su įvairiomis išmokomis vaikui gimus, jį prižiūrint ar tiesiog augant.

Kaip jau skelbta, nuo sausio universali išmoka arba vadinamieji vaiko pinigai padidės nuo 60 iki 70 eurų už kiekvieną vaiką.

Papildoma išmoka (41 euras) skiriama vaikams su negalia, taip pat vaikams iš gausių ar nepasiturinčių šeimų, t. y. vaiko pinigai neįgaliems, gausių ar nepasiturinčių šeimų vaikams sieks 111 eurų per mėnesį.

Vaiko pinigus iš viso gauna apie 518 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje, iš jų apie 144 tūkst. vaikų – su papildoma išmoka vaikui.

Vaiko pinigai mokami visiems vaikams nuo gimimo iki 18 metų arba iki 21 metų, jeigu vaikas mokosi.

Gausi šeima yra ta, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų. Nepasiturinčia šeima – kurioje vidutinės pajamos per mėnesį vienam jos nariui neviršija 256 eurų.

Nuo 2020 m. pradžios 1 euru iki 40 eurų padidėjo ir bazinė socialinė išmoka, su kuria taip pat susietos kai kurios išmokos gyventojams.

Pavyzdžiui, vienkartinė išmoka vaikui gimus. Jos dydis yra 11 bazinių socialinių išmokų. Taigi, už kiekvieną gyvą gimusį vaiką vienas iš tėvų šiemet galės gauti 440 eurų vienkartinę išmoką.

Nuo sausio 1 d. keisis ir maksimalių ligos, tėvystės, vaiko priežiūros išmokų dydžiai bei minimalus ligos išmokų, kurias moka „Sodra“ dydis.

Išmokos, kaip ir anksčiau, priklausys nuo gyventojų draudžiamųjų pajamų, tačiau keičiasi kai kurių išmokų „grindys“ ir „lubos“.

Maksimalus socialinio draudimo išmokų dydis bei minimalus dydis ligos išmokų atveju keičiasi dėl to, kad jis priklauso nuo šalies vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VDU), įtraukiant ir individualių įmonių darbo užmokesčio duomenis, o šis yra perskaičiuojamas kiekvieną ketvirtį. Išmokų apskaičiavimo principas nesikeičia.

REKLAMA

Maksimalus kompensuojamasis uždarbis ligos tėvystės ir vaiko priežiūros išmokoms apskaičiuoti negali viršyti 2 šalies VDU.

Maksimali išmoka, pasirinkus išmoką gauti kol vaikui sueis 1 metai bus beveik apie 87 eurus didesnė nei iki šiol ir sieks daugiausia 2240,20 euro per mėnesį.

Maksimali išmoka, pasirinkus išmoką gauti kol vaikui sueis dveji metai, pirmaisiais metais padidės beveik 60 eurų ir bus 1568,26 euro per mėnesį, o antraisiais metais – 896,02 per mėnesį.

Vaiko priežiūros išmoka per mėnesį negali būti mažesnė už 6 bazinės socialinės išmokas. Taigi, ši riba padidės 6 eurais iki 240 eurų.


Rašyti komentarą...
S
Stirlicas
2021-01-01 23:07:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek kainos kils.
Atsakyti
-5

R
Reda
2021-01-03 13:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū valstiečiams už tokį įstatymo priėmimą, ir dargi paliko biudžete numatytus pinigus, tikrai ne konservatoriams reikia dėkoti.
Atsakyti
-2

P
Piktas
2021-01-03 16:32:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pašalipines mentalitetas, kai ji prisipisa vaiku ir jauciasiai taip lyg jai db priklauso jog jai moka ir prasodeda nuolatinis zyzimas kad vis mazai gauna. Reiketu jumis kastruoti kad negaletumet vaiku pridauginti jai nesugebat patys saves išlaikyti bet pistis norite be apsaugu
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų