• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Pasistačiau automobilį raudonoje zonoje, nepastebėjau ženklo ir sumokėjau už geltoną. Gavau baudą. Ar ji gali būti panaikinta?”. Tokie ir panašūs klausimai neretai yra užduodami gyventojų įvairiose „Facebook“ grupėse.

„Pasistačiau automobilį raudonoje zonoje, nepastebėjau ženklo ir sumokėjau už geltoną. Gavau baudą. Ar ji gali būti panaikinta?”. Tokie ir panašūs klausimai neretai yra užduodami gyventojų įvairiose „Facebook“ grupėse.

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ atsako, kad visi atvejai yra vertinami individualiai, neretai baudos yra naikinamos.

„Rinkliavos mokestis arba gautas pranešimas (geltonas lapelis) nėra bauda. Tai tik pranešimas, kuris informuoja vairuotoją apie neapmokėtą rinkliavos mokestį už automobilio stovėjimą.

Pranešimas apie neapmokėtą rinkliavos mokestį gali būti anuliuojamas įvairiais atvejais”, – sako „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos specialistė Greta Vasiliauskaitė.

Bendrovė išvardino atvejus, kuomet baudos gali būti panaikintos. Visgi bendrovė kiekvieną situaciją vertina individualiai, o pastebėjus neatitikimą ragina gyventojus nedelsiant rašyti el. paštu.

REKLAMA
REKLAMA

Atvejai, dėl kurių bendrovė gali anuliuoti išrašytą baudą:

  • klientas sumoka ne už savo automobilio valstybinį numerį;
  • pamirštama palikti neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę arba rezervuotos vietos leidimą;
  • neteisingai nurodomas automobilio valstybinis numeris gyventojo leidime, parkomate ir pan.

„Susisiekimo paslaugos“ prašymus panaikinti baudą už neapmokėtą rinkliavos mokestį gauna neretai. Vertindami kiekvieną atvejį specialistai atsižvelgia į tai, ar atvejis nėra pasikartojantis, ar gyventojas dažnai nusižengia ir kada paskutinį kartą buvo panaikinta rinkliava.

REKLAMA

Dažnai prašymai panaikinti baudą yra gaunami iš klientų, kurie pasistato automobilius šalia CUP prekybos centro.

„Prekybos centro „CUP“ parkingo aikštelė,  turbūt, yra viena dažniausių vietų, kurioje pasistačius automobilį randamas pranešimas apie neapmokėtą arba neteisingai apmokėtą rinkliavos mokestį. Pastebime, kad taip nutinka dėl to, jog neretai pamirštama atidžiau pasižiūrėti ir paanalizuoti aikštelėje esančius kelio ženklus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiais atvejais, siūlome klientams nieko nelaukti parašyti mums el. paštu, įvertinę situaciją, paprastai, atsižvelgiame, tolerantiškai ir geranoriškai reaguojame – pagal nustatytas tvarkas galime pranešimą anuliuoti, žinoma, jei tik klientas pateikia tvarkingą įrodymą apie atliktą mokėjimą”, – komentuoja specialistė.

Gyventojai, gavę geltoną pranešimo lapelį, raginami atidžiai susipažinti su informacija, ypač, jeigu pastebėjo neatitikimus ir nori kreiptis į bendrovę dėl baudos anuliavimo. Vairuotojai, padarę klaidą, taip pat raginami kreiptis į bendrovę iš karto. Jie privalo nurodyti teisingus duomenis, aprašyti situaciją ir pateikti savo kontaktus.

Straipsnio autorė – Aneta Kurowska

Šiame "civilizuotame" vakarų pasaulyje jau nebeįmanoma gyventi, negali pasistatyti automobilio, tave seka visur kameros, kaip konclageryje. Ne veltui sakoma, kad gyvename skaitmeniniame konclageryje. Žmogus jaučiasi kaip realybės šou dalyvis-išgyventi ir dar kartą išgyventi. Miestuose jau telpa tik turtingų šeimininkų automobiliai, o juk sakoma, kad vakarų pasaulyje žmonių mažėja, tai kodėl pasidarė taip ankšta tai saujelei žmonių ir kodėl sekamas jos kiekvienas žingsnis?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų