Cukrus brangs vos ne dvigubai“, – ši pastaruoju metu sklandanti žinia verčia žmones kaupti atsargas. Ir gamintojai, ir prekybininkai ginasi: cukrus tikrai pabrangs, bet pamažu ir ne taip smarkiai, rašo „Lietuvos rytas“.

„Cukrus brangs iki 6 litų už kilogramą. Tokią kainą tiekėjai jau pateikė prekybos centrams“, – ši vakar Utenoje pasklidusi žinia sukėlė lengvą paniką.

„Už tokią kainą nei pyragų prikepsi, nei vasarą uogienės privirsi“, – Utenos parduotuvėse žmonės į pirkinių krepšius krovė ne po vieną cukraus kilogramą. Esą Latvijoje jis jau dabar kainuoja apie 6 litus.

Kaip rašo „Lietuvos rytas“, vakar didžiuosiuose prekybos centruose cukraus kilogramas kainavo 2,99–3,49 lito.

„Tokia cukraus kaina, kokia yra šiuo metu, – nereali. Jis tikrai brangs“, – prasitarė „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis.

„Gauname žinių iš tiekėjų, kad artimiausiu metu cukraus kaina gali padidėti apie 10 proc., tačiau tikrai ne iki 6 litų. Kaip kaina keisis vėliau, sunku prognozuoti. Bet požymių, kad jis gali pigti, nėra“, – sakė „Maxima LT“ atstovė Lina Muižienė.

REKLAMA

„Pranešimų iš tiekėjų apie planus smarkiai pabranginti cukrų nesame gavę.

Tačiau dėl trūkumo rinkoje tiekėjai jo kainą jau šiek tiek padidino“, – sakė „Iki“ atstovas Valdas Lopeta.

Latvijoje esančiose „Iki“ parduotuvėse cukrus pastaruoju metu kainuoja 2,7–4,07 lito.

Pastaruosius porą metų visame pasaulyje buvo prastas cukranendrių derlius, rašo „Lietuvos rytas“.

„Pirmąkart per pastaruosius 30 metų cukrus ES rinkoje yra pigesnis nei pasaulinėje. ES šalims jį teks importuoti gerokai didesnėmis kainomis, nei prekiaujama vidaus rinkoje“, – sakė bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ finansų direktorė Agnė Adomavičienė.

Jos teigimu, ES cukraus gamintojai, nenorėdami ateinantį sezoną įvaryti siaubo vartotojams, pamažu kelia cukraus kainą iki pasaulinės.

Bet, kaip rašo „Lietuvos rytas“, didžiosiose ES valstybėse, pavyzdžiui, Vokietijoje, cukraus kaina „nesikandžioja“. Jis pabrango vos keletu procentų: rudenį kilogramas kainavo 1,5 lito, šiuo metu – 1,8 lito.

„6 litai už kilogramą? Ne, tiek cukrus dar nekainuos“, – patikino bendrovės „Arvi cukrus“ komercijos direktorius Rytis Morozovas.

Anot R.Morozovo, dabartinei cukraus kainai Baltijos šalių rinkoje įtakos turi ir Lenkijos gamintojai.

Dienrarščio „Lietuvos rytas“ teigimu, Baltijos valstybėse per metus suvartojama 250 tūkst. tonų cukraus, o gaminamas jis tik Lietuvoje ir tik pagal nustatytą kvotą – 90 tūkst. tonų.


Rašyti komentarą...
c
cinike
2011-02-11 12:01:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka jus cia apgaudinejat? zmones grize is uzsienio, stebisi pasibaisetinom maisto kainom ir monopoliu. ten gaudami daug didesnes algas uz maista tiek moket neturi.
ir joks cia ne gandas, po rinkimu pamatysim stebuklingas kainas
Atsakyti
0

l
lolipop
2011-02-11 12:47:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
jo....esam cukraus gamintojai ir derlius runkelių geras buvo, o cukrus turbūt brangiausias Europoje. nesąžininga. Skelbiu sau metus be cukraus. tegyvuoja medus, kavos taip ar taip jau pusmetį negeriu....
Atsakyti
0

a
adele
2011-02-11 13:04:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
sako ir duona branks ir mesa pulkim ir pirkim,nebijau kainu uzdirbu minimalu atlyginima jau neiperku dabartiniu kainu,bus nuolaidu tik ne tokiu pirmiausia pabrangima,o paskui atseit atpigina stebiu kainas ir matau ,kur vykdomas aferistu melas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų