REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 „...atverkim sielas ir namus gamtos garsams, kad jie nuramintų, suteiktų jėgų ir noro geriau pažinti mūsų tėviškės gamtą“ – pakylėtai ir pakeliančiai rašoma kompaktinės plokštelės „Dainavos girios garsai“ anotacijoje.

 „...atverkim sielas ir namus gamtos garsams, kad jie nuramintų, suteiktų jėgų ir noro geriau pažinti mūsų tėviškės gamtą“ – pakylėtai ir pakeliančiai rašoma kompaktinės plokštelės „Dainavos girios garsai“ anotacijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ši plokštelė – tai projekto „Visuomenės švietimas apie gamtos ir kultūros paveldo vertybių bei ekologinio turizmo išteklių panaudojimą Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato subalansuotam vystymui“ dalis, leidžianti kiekvienam, net ir nelabai skiriančiam lakštingalos balso, mėgautis gamtos teikiama garsų harmonija. Vidmanto Blažio ypatingo santykio su gamta, kantrybės ir žinių pagalba paslapčia įrašyti paukščių ir žvėrių balsai – tai savotiška terapija ir pažinimo lobynas, sugulę į vieną CD.

REKLAMA

Pasak Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos lankytojų centro vedėjos Linos Černiauskienės, Vidmantas – ypatingas balsų kolekcininkas, kurio aistra užkrečia. Jis Dainavos kraštą lankė net 27 kartus, kur praleido 43 paras, o kompaktinė plokštelė buvo net aštuonerių metų gamtos stebėjimo ir įrašų rezultatas. „Sumedžioti“ tokius lobius – reiškia leistis į netikėtumus, apsiginklavus ypatinga kantrybe, o sudominti visu tuo kitus – tai praskleisti šydą nuo nepažintų garsų choro, sudominti neturinčiuosius tos „gamtinės“ klausos.

REKLAMA
REKLAMA

ES parama – akimirkos grožį sustabdančiam menui

Meilė gamtai, harmoningo buvimo joje pamokos ir iš šių tikslų gimęs direkcijos projektas – tai pagal Aplinkos ministerijos administruojamą 2007−2013 m. struktūrinės paramos laikotarpio Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas“ įgyvendinta iniciatyva.

L. Černiauskienė džiaugiasi, kad apie išskirtinę Dzūkijos gamtą projekto metu jie turėjo ir daugiau ne mažiau sėkmingų veiklų. Tai pirmiausia visą veiklą nušviečiantis, daug naudingų patarimų, nuorodų suteikiantis, apie senųjų amatų mokymus ir stovyklas gamtoje informuojantis parko tinklalapis http://www.cepkeliai-dzukija.lt. Taip pat nestandartiškai ir todėl tikrai nenuobodžiai saugomas teritorijas parodantis videofilmas „Kur šalciniai alma” bei to paties pavadinimo audioknyga regėjimo negalią turintiems žmonėms. Tai tapo ir savotiška reabilitacija prisiliečiant prie Dzūkijos gamtos stebuklų. Panašią funkciją atlieka ir po Lietuvą bei kaimyninius Baltarusijos, Lenkijos miestus bei miestelius keliaujanti fotografijų paroda „Gamta – kultūros lopšys“. O, tuo tarpu, po mokyklas ir bibliotekas pasklido, gamtos, kultūros vertybes puoselėjanti ir su ja iš arčiau susipažinti jaunimą kviečianti išliekamosios vertės kupina knyga „Didžiųjų girių apsupty”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visoms šioms ypatingai, atidžiai ir jautriai gamtos ir žmogaus harmonijos mokančioms veikloms įgyvendinti buvo skirta virš 270 tūkst. lt Europos regioninės plėtros fondo paramos lėšų. Bet, pasak projekto koordinatorės, medžiagos ir įspūdžių surinkta tiek, kad visa galima tęsti ir toliau.

 

Aplinkos ministerija www.am.lt ir ES struktūrinių fondų parama www.esparama.lt

Užsakymo nr. 4630

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų