Įtariama, kad neteisėtai manipuliuojant dujų kainomis, vienų didžiausių Lietuvos šilumos ūkio monopolininkių „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ vadovai padarė daugiau nei 10 mln. litų žalos šilumos vartotojams, pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), baigusi tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

 

Pasak pranešimo, buvę ir dabartiniai bendrovių vadovai galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, švaistyti didelės vertės svetimą turtą bei sukčiauti.

FNTT atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė BNS sakė, kad pastarasis tyrimas yra dalis 2012 metų pradžioje pradėto didelės apimties tyrimo dėl „Vilniaus energijos“ ir grupės „Icor“ galimai nusikalstamos veiklos.

BNS žiniomis, pastarasis tyrimas pradėtas, tiriant „Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ taikos sutartimi baigtą ginčą dėl dujų kainos su dujų tiekėja „Dujotekana“ - pagal ją „Dujotekana“ abiem bendrovėms išmokėjo apie 3,4 mln. litų kompensacijų, kurias įmonės pervedė su akcininkais susijusiai bendrovei, taip nuslėpusios lėšas nuo Kainų komisijos.

Komisija, apskaičiuodama šilumos kainas vartotojams, neįtraukė kompensacijų, todėl nebuvo sumažinta šilumos kaina.

„Vilniaus energija“ tuomet gavo 2,8 mln. litų kompensaciją, o „Litesko“ - apie 580 tūkst. litų. Neoficialiais duomenimis, dėl bendrovių veiklos apie 2003-2005 metus nukentėjo Vilniaus, Alytaus, Marijampolės, Vilkaviškio, Telšių ir Palangos miestų vartotojai.

Bendrame teisėsaugininkų atliekamame tyrime įtarimai padarius 71 mln. litų nuostolių Vilniaus biudžetui jau anksčiau pareikšti savivaldybės administracijai ir „Icor“ kontroliuojamai nekilnojamojo turto priežiūros bendrovei „City Service“, kuri nuo 2002 metų perėmė Vilniaus lopšelių, darželių, mokyklų, šilumos ūkio priežiūrą.


Rašyti komentarą...
P
PP
2014-09-23 11:09:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kur prieš 2 metus buvo saugumas ,policija, valstybės kontrolė ,FNTT? Po snukiadaužio mojuojama kumščiais ...? Kaip bus baudžiamos savo darbo neatlikusios,leidusios skriausti daugelį LR gyventojų ir mokesčių mokėtojo išlaikomos tarnybos? Kokie vadai , gaspadoriai tvarkosi Lietuvos ūkyje?
Atsakyti
0

p
pinigai
2014-09-23 11:58:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir nieko nepasodino?
Atsakyti
0

S
Senė
2014-09-23 12:12:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Galėjo" šūdą mala, o kas už tai atsakys?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų