REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siūlomi mokesčių pakeitimai, kuriems nepritaria net patys valdantieji. Kodėl premjerė teikia tik su finansų ministre suderintus pasiūlymus? „Aš nežinau, kas čia atsitiko“, – sako politologas Ainius Lašas, komentuodamas tokius valdžios veiksmus. 

Siūlomi mokesčių pakeitimai, kuriems nepritaria net patys valdantieji. Kodėl premjerė teikia tik su finansų ministre suderintus pasiūlymus? „Aš nežinau, kas čia atsitiko“, – sako politologas Ainius Lašas, komentuodamas tokius valdžios veiksmus. 

REKLAMA

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su politikos apžvalgininku Rimvydu Valatka, KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanu A. Lašu ir tinklaraštininku Skirmantu Malinausku.

Lašo teiravomės, kas šiame procese įvyko ne taip?

„Viskas ne taip. Nuo A iki Z. Aš net nežinau, nuo ko pradėti. Nes jeigu koalicijos partneriai teikia pasiūlymus oficialiai pateiktam pasiūlymui, tai kažkas yra labai keisto. Ir man keista ne tai, kad šita situacija susidarė ne dėl to, kad Laisvės partija kažką siūlytų, jie juk naujokai, tada atrodytų, kad galima suprasti. Bet čia žmonės, kurie buvę politikoje ir žino, kaip tie dalykai daromi. Aš nežinau, kas čia atsitiko“, – teigia A. Lašas. 

R. Valatka sako, kad šio pasiūlymo apskritai nevadintų reforma. 

„Viena tezė: visos valdžios nemėgsta savarankiškų žmonių. Keista, kad valdžia, kurią sudaro liberalai ir konservatoriai, tą nemėgimą pavertė reformos stuburu. Bet man kyla klausimas, ar tai yra reforma. Prisimenu vieną pirmų finansų ministrės Gintarės Skaistės interviu, kuriame ji sakė, kad reforma palies du ar tris procentus gyventojų. Tai jei tik du ar tris procentus palies, tai negalime to vadinti reforma metodologiškai. 

REKLAMA
REKLAMA

Reforma būtų, kai paliestų visų mūsų gyvenimą. Galime laikyti nekilnojamojo turto mokestį. Bet palaukite, 14 eurų. Dėl 14 eurų mokesčio? Jeigu tai būtų mokestis, tarkime, tikras mokestis – būsto mokestis – žmonės žinotų, kur jis eina. Pavyzdžiui, į švietimą, mokyklas: savivaldybė nukreipia pinigus, kad mūsų mokyklos būtų gražesnės, kad vaikai gautų geresnius mokytojus, geresnes priemones. Tada, manau, kad čia triukšmo nebūtų. Bet ne, sugalvojo 14 eurų. Niekas net nepateikė, kiek maždaug valstybė papildomai gaus, labai nedidelį kiekį. 

REKLAMA

Antra, dėl individualios veiklos. Buvo dveji metai, ar Vyriausybė ir Finansų ministerija atliko kokius nors skaičiavimus? Ar lygino, pavyzdžiui, laidos vedėjo, dirbančio pagal individualią veiklą, kiek jo išlaidos siekia, ir kiek papildomai gauna televizijos vedėjas, kuris yra etatinis darbuotojas? Apskaičiuoji skirtumą ir tada sakau: buvo 30 proc., bet dabar tik 23 proc. Jokių skaičiavimų, jokių eksperimentų nepadaryta, iš lubų nusprendė, kad buvo 30 proc. nuo mokesčių, tai dabar bus 20 ir dar 5 pridės prie mokesčių“, – dėsto R. Valatka. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Lašo, tokios mokesčių įstatymo pataisos visuomenei turėjo būti pristatytos visiškai kitaip, nei dabartiniu atveju buvo padaryta.

„Du esminiai momentai, kurie, kaip ir savaime suprantami. Visų pirma, tu bent jau susitari su koalicijos partneriais dėl bendros vizijos. Jei tikslas yra tai prastumti per Seimą, tai tau reikia žmonių, kurie balsuos. Tai, lyg, yra savaime suprantama. Jei tu tiesiog pasitari tarpusavyje ir nusprendi, kad čia bus viskas gerai, tai labai keista. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antra, o kas tai pardavinės visuomenei? Jei ekonomistai, pavyzdžiui, Raimundas Kuodis, atsistoja ir sako, kad čia yra ne reforma. Tai jie net neturi žmonių, kurie realiai tikėtų ta idėja, būtų prisidėję prie jos vystymo ir tada atneštų visuomenei“, – pastebi A. Lašas. 

Visą pokalbį žiūrėkite laidos įraše viršuje.

Tai atsitiko jau seniai. 2008 metais kai Kubilius iš giliausių FM klerkų sluoksnių Kubilius iškasė Šimonytę ir padarė ją ministre. Visiški nekompetentingą buhalteriukę, bet su gerai parištu liežuviu. Jai kalbant susidaro įspūdis kad yra kompetentinga, nors atidžiau pasiklausius tai tik logorėja vadinama liga.
Šimonytė užsiėmusi užsienio politika,dubliuoja savo URM ministrą,medalius dar pasiima o atsakinga mokesčių reforma ,dėl kurios jau negaunama ir ES pinigų ir pasaulio bankas jai neįveikiama.Nes jai būtų tikra reforma ji puikiai detaliai tą paskytų,o dabar bus kaip ji sako,,tiek žinių,,.
tik pažiurėkit į tą baisią bobą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų