REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija penktadienį nusprendė nepratęsti draudimo importuoti ukrainietiškus grūdus.

Europos Komisija penktadienį nusprendė nepratęsti draudimo importuoti ukrainietiškus grūdus.

REKLAMA

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, buvo uždaryti iki karo naudoti Juodosios jūros laivybos keliai, todėl Europos Sąjunga tapo pagrindiniu ukrainietiškų grūdų tranzito ir eksporto maršrutu.

Visgi prieš tris mėnesius ES susitarė apriboti grūdų importą iš Ukrainos į penkias jai kaimynines Bendrijos nares – Bulgariją, Vengriją, Lenkiją, Rumuniją ir Slovakiją, kad būtų apsaugoti pastarųjų ūkininkų interesai, kaltinusių, kad importas sukėlė kainų griūtį jų rinkose.

EK penktadienį pranešė padariusi išvadą, kad dėl koordinavimo platformos darbo ir įvestų laikinųjų priemonių rinkos iškraipymai penkiose su Ukraina besiribojančiose valstybėse narėse išnyko.

EK pranešime sakoma, kad „Ukraina sutiko per 30 dienų įvesti visas teisines priemones (įskaitant, pavyzdžiui, eksporto licencijavimo sistemą), kad būtų išvengta grūdų antplūdžio“.

REKLAMA
REKLAMA

„Europos Komisija ir Ukraina stebės padėtį per platformą, kad galėtų reaguoti į bet kokias nenumatytas situacijas, – priduriama jame. – Europos Komisija susilaikys nuo bet kokių apribojimų nustatymo, kol Ukraina taikys veiksmingas priemones.“

REKLAMA

Bulgarija ketvirtadienį nusprendė nepratęsti draudimo importuoti ukrainietiškus grūdus.

Tuo tarpu Lenkijos vyriausybė antradienį nusprendė pratęsti draudimą, o Vengrija įspėjo, kad pasielgs taip pat, jei Briuselis nuspręstų šių ribojimų nepratęsti. Savo ruožtu Rumunija pareiškė, kad laikysis Briuselio sprendimo. Slovakijos vyriausybė yra sakiusi, kad paliks galioti draudimą.

Vengrija pratęsė Ukrainos grūdų importo embargą

Vengrijos vyriausybė penktadienį paskelbė, kad ir toliau taikys apribojimus ukrainietiškų grūdų importui, nepaisydama Europos Komisijos sprendimo nutraukti importo draudimą.

„Vengrija ketina uždaryti savo sienas 24 ukrainietiškiems produktams“, o anksčiau jų buvo keturi, teigiama žemės ūkio ministro Istvano Nagy socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame pareiškime.

Šiuo žingsniu siekiama apsaugoti Vengrijos ūkininkų interesus, pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų