Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos ekonomika rodo stabilizacijos požymių, o pinigų rinkos atgyja, ketvirtadienį pareiškė Europos centrinio banko (ECB) vadovas Mario Draghi per spaudos konferenciją po reguliaraus susitikimo su euro zonos ir Persijos įlankos šalių centrinių bankų atstovais Abu Dabyje. Tačiau ECB vadovas perspėjo, kad regiono skolų krizė „gali pagilėti“.

REKLAMA

Anot M. Draghio, ECB „tenkina“ precedento neturinčių antikrizinių priemonių rezultatai po to, kai praėjusį mėnesį bankas išdavė beveik pusę trilijono eurų komerciniams kreditoriams trejiems metams. Galiausiai tarpbankinio kreditavimo rinka atgijo po sąstingio, kurį sukėlė krizės įbauginti bankai, sakė M. Draghis.

Kaip rodo naujausia „Reuters“ apklausa, ekonomistai prognozuoja, kad euro zonos ekonomika 2012 metais susitrauks 0,3 proc. Tuo tarpu vos prieš tris mėnesius buvo prognozuojamas 0,9 proc. prieaugis.

Tačiau M. Draghis pabrėžė, kad Europa šiais metais yra „geresnės formos“ nei 2011 metais, o tai nulėmė griežtesnė biudžeto disciplina regiono šalyse ir ekonomikų reformavimas.

Europa tikisi, kad naftos turtingos Persijos įlankos šalys padės pinigais kovoje su krize – galbūt per Tarptautinį valiutos fondą (TVF). Trečiadienį TVF pranešė, jog sieks padidinti turimas lėšas 500 mlrd. JAV dolerių, kad galėtų padėti stabilizuoti pasaulio ekonomiką. Papildomi pinigai galėtų būti panaudoti kovoje su euro zonos skolų krize.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų