Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
30
Sostinės dienos, mugė. Justino Auškelio nuotr.

Penktadienį Vilniuje prasidėjusių „Sostinės dienų 2020“ tradicijų koronavirusas, panašu, nepakoregavo. Viena iš renginio sudedamųjų dalių – mugė Gedimino prospekte, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštėse. Tačiau prekeiviai tikina, kad pirkėjų mažiau, negu, kad būdavo anksčiau. Be to, nuogąstauja, kad pinigų žmonės išleidžia mažiau nei ankstesniais metais.

30

Penktadienį Vilniuje prasidėjusių „Sostinės dienų 2020“ tradicijų koronavirusas, panašu, nepakoregavo. Viena iš renginio sudedamųjų dalių – mugė Gedimino prospekte, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštėse. Tačiau prekeiviai tikina, kad pirkėjų mažiau, negu, kad būdavo anksčiau. Be to, nuogąstauja, kad pinigų žmonės išleidžia mažiau nei ankstesniais metais.

REKLAMA

Portalas tv3.lt apsilankė renginyje ir pasidomėjo ne tik kainomis, bet ir prevencinėmis priemonėmis, kurių ėmėsi prekeiviai, norintys apsaugoti tiek save, tiek pirkėjus nuo virusų.

Mugė prasideda Katedros aikštėje ir tęsiasi iki pat kitos – Lukiškių aikštės. Prekybininkai šioje atkarpoje suskirstyti pagal prekių pobūdį. Nuo Katedros einant Gedimino prospektu link V. Kudirkos aikštės galima apžiūrėti ir įsigyti medžio, keramikos, stiklo, lino, odos gaminių.

Žmonės į mugę pradėjo rinktis vos jai prasidėjus, apie 12 val. Prekeiviai svarstė, kad, ko gero, dalis pietų pertrauką iškeitė į pasivaikščiojimą mugėje. Vis tik didžiausio srauto jie tikisi po darbo valandų ir savaitgalį.

REKLAMA

Dar prekeiviai tikisi tokio paties gero oro, kaip ir penktadienį. Anot jų, saulėtomis ir gražiomis dienomis daug daugiau žmonių susirenka, negu lietingomis dienomis.

Dauguma kalbintų prekybininkų tikino, kad po karantino pradėjus vėl organizuoti muges, stengėsi jų nepraleisti.

„Ši mugė po karantino man tikrai ne pirmoji, jau vasarą keliose dalyvavau. Tačiau klientų daug mažiau negu prieš karantiną. Ko gero, dalis žmonių vis dar prisibijo viruso ir vengia didelių renginių, o jeigu ir ateina, ilgai nevaikštinėja, nusiperka ko nori ir grįžta namo.

Na, o kiti pirkėjai paprasčiausiai taupo. Tačiau mes nuleisti irgi neturime iš ko. O ir dalyvavimas mugėje ne kiekvieną kartą atsiperka“, – pasakojo medžio dirbiniais prekiaujanti Lina.

REKLAMA
REKLAMA

Mugėje medinius šaukštus galima įsigyti nuo 3 iki 8 eurų, kuo šaukštas didesnis, tuo jis brangesnis, medinės lentelės nuo 3 iki 20 eurų, kaina taip pat priklauso nuo dydžio ir, žinoma, kiekvieno prekeivio. Kiekvienas turi savo kainų nustatymo taisykles.

Keramikinis puodelis vidutiniškai kainuoja 10 eurų, o lėkštė – 12 eurų. Prekiaujantys keramikiniais dirbiniais turėjo ir akcijinių prekių, pavyzdžiui keramikinių auskarų ir sagių po 2–3 eurus.

Dar daugiau prekių su nuolaidomis turėjo drabužiais prekiaujantys mugės dalyviai. Vasarines palaidines ar sukneles buvo galima įsigyti už 25–39 eurus. Rudeniniai drabužiai ar paltai kainavo 3 ar 4 kartus daugiau.

Drabužius siuvantys ir pardavinėjantys siūlė ir šių dienų aktualijas atitinkančią prekę – šilkines daugkartines apsaugines kaukes. Šios kainavo 9–10 eurų. Pasisekimo kaukės taip pat sulaukė, prie jų daugiau buriavosi žmonių negu prie suknelių ar paltų.

Tačiau kaukių mugėje netrūko ne tik ant prekystalių, jas dėvėjo tiek prekeiviai, tiek mugės pirkėjai. Nors dalis jų vis nusismaukdavo kaukę ant smakro ir užsidėdavo tinkamai, kai prieidavo prie prekystalio.

REKLAMA
REKLAMA

O pardavėjai nuo viruso saugojosi ne tik kaukėmis. Ant kiekvieno prekystalio stovėjo dezinfekcinio skysčio buteliukas. O maistu prekiaujantys prekeiviai turėjo plastikines užtvaras atitveriančias ir juos, ir maistą nuo pirkėjų.

Tačiau ne visi prekeiviai skundėsi pirkėjų stygiumi. Rankų darbo kosmetika prekiaujanti Vilma teigė, kad tiek prieš karantiną, tiek po pirkėjų sulaukia beveik tiek pat. Anot jos, jeigu žmogui kažko reikia – jis perka.

Maistu prekiaujantys verslininkai buvo dar daugiau optimistiškesni negu medžio ar keramikos dirbinių amatininkai.

Duoną pardavinėjanti Alma tikino, kad jau nemažai sulaukė pirkėjų:

„Žmonės klausia, domisi ir perka. Tačiau prieš karantiną parduodavau, kur kas daugiau. Ko gero žmonės vis dar taupo“.

Naminės duonos 1 kg kainuoja apie 3 eurus, duona su džiovintais vaisiais brangesnė. Ji kainuoja 4,5 eurus. Dar brangesnė duona iš grikių miltų, ji kainuoja 6 eurus.

Kiaulienos šoninės 1 kg galima įsigyti nuo 8,5 iki 10 eurų, 1 kg kumpio taip pat kainuoja 10 eurų. Rūkytų lašinių 1 kg kainuoja apie 7 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Mugėje taip pat galima įsigyti ir rūkytos žuvies. Štai 1 kg karšio išklotinės kainuoja 6,50 euro, 1 kg jūros ešerio ir vilkžuvės apie 10 eurų, 1 kg skumbrės 8 eurai.

Mugėje apsipirkti gali ir saldumynų mėgėjai, čia obuolių sūrio 1 kg kainuoja 28 eurus, šimtalapio 1 kg 10–12 eurų, medaus 1 kg 6 eurus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų