Draudimas rūkyti balkone – jeigu pareikalaus bent vienas kaimynas

Ketvirtadienį Seimas svarstė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kaip bus draudžiama rūkyti daugiabučių balkonuose. Toks draudimas pradės veikti tuo atveju, jeigu rūkymui paprieštaraus bent vienas kaimynas. Be to, netrukus ir parduotuvėse gerai matomų cigarečių pakelių gali nebelikti.

Be kita ko, pataisomis numatoma, kad draudžiama rūkyti cigaretes ir kitus tabako gaminius bendrosios dalinės nuosavybės teise priklausančiose gyvenamosiose patalpose.

Taip pat tą bus draudžiama daryti dengtose viešojo transporto stotelių vietose (paviljonuose), vaikų žaidimo aikštelėse ir viešojo maitinimo įstaigose aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis (prie lauke esančių stalų, pavėsinėse, kituose lauko įrenginiuose), išskyrus rūkymui skirtas vietas.

Paprastai kalbant, siūloma, kad lauko kavinėse rūkyti būtų nedraudžiama tik specialiose tam skirtose vietose.

Pagrindinė pataisų naujovė yra ta, kad rūkyti bus draudžiama ir daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.

Prieštaravimo pareiškimo savivaldybei, šio prieštaravimo atšaukimo ir informacijos apie daugiabučius namus, kuriuose draudžiama rūkyti paskelbimo tvarką nustatys Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

Už informacinių ženklų apie draudimą rūkyti daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose bus atsakingas to pastato administratorius, daugiabučių namų savininkų bendrija arba savivaldybės vykdomoji institucija.

Planuota, kad toks naujas draudimas įsigaliotų nuo šių metų liepos, tačiau sprendžiant iš kai kurių Seimo narių pasisakymų, galutinė įsigaliojimo data bus nukelta.

Po svarstymo už įstatymo pataisas balsavo 74 Seimo nariai, 1 buvo prieš, o 10 susilaikė.

Kad įstatymo pataisos būtų galutinai priimtos, už jas Seimas turės balsuoti dar kartą.

Tiesa, kol kas nėra aišku, ar ir kaip būtų baudžiami tie rūkaliai, kurie nepaisys draudimo rūkyti balkone. Administracinių nusižengimų kodekso pataisos dėl šio draudimo dar rengiamos.

Beveik nuspręsta – cigarečių parduotuvėse nesimatys

Ketvirtadienį Seime svarstomos Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisos, kurioms įsigaliojus, parduotuvėse pirkėjai turėtų nebematyti tabako gaminių parduotuvių kasose.

Pagal svarstomą įstatymo projektą pirkėjams būtų leidžiama pateikti tik šią tabako gaminių, su tabako gaminiais susijusių gaminių informaciją: tabako gaminių ir jiems vartoti skirtų įrenginių pavadinimus, jų kainas, žodžius „Prekiaujame“ arba „Parduodame“.

Tik tabako parduotuvėse ir tabako gaminių skyriuose leidžiama eksponuoti tabako gaminius ir įrenginius su sąlyga, kad jie nebus eksponuojami išorinėse vitrinose.

REKLAMA

Mažmeninės prekybos vietose apie tabako gaminius, su tabako gaminiais susijusius gaminius ir įrenginius, skirtus šiems gaminiams vartoti, negalės būti pateikiama jokia kita vaizdinė ar grafinė informacija.

Projekte siūloma, kad nauji reikalavimai įsigaliotų lapkričio 1 d. Tačiau pritarus vienam iš Seimo narių pasiūlymų, nuspręsta datą atidėti dvejiems metams.

Po svarstymo už pataisas balsavo 76 parlamentarai, balsavusių prieš nebuvo, o susilaikė 23.

Tiesa, replikuodamas po balsavimo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žadėjo, kad dar pateiks siūlymą ankstinti datą, kada įsigalios naujas draudimas.

Pataisos bus priimtos, jeigu už jas Seimas balsuos dar kartą ir jeigu priimtą įstatymą pasirašys prezidentas.

 


Rašyti komentarą...
Žinoma
2020-06-18 12:36:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nerūkantis rūkančiam netrukdo. Rūkantis nerūkančiam - labai.
Atsakyti
-44

z
zedas
2020-06-18 12:29:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
laukiu kada sikt uzdraus
Atsakyti
-59

V
Vaida
2020-06-18 12:35:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek skaitau, tiek stebiuosi.Valstybė neturi daugiau ką veikti. Toks vaizdas, kad rūkymas tai valstybės reikalas. Klounai.
Atsakyti
-79

SKAITYTI KOMENTARUS (189)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų