Kai kurie vairuotojai, šią žiemą „apavę“ savo automobilius žieminėmis padangomis buvo apstulbę, kai gavo mokėti didesnes įmokas draudimo kompanijoms. Britanijos automobilių asociacijos duomenimis, už žieminių padangų naudojimą kai kurios draudimo įmonės taikė iki 20 proc. didesnius tarifus klientams.

Žieminės padangos yra daug saugesnės šaltuoju metų laiku ir daugelyje šiaurinių valstybių netgi privalomos žiemą. Tačiau paaiškėjo, kad kai kurie Britanijos draudikai žieminių padangų naudojimą laiko neleistinu „gamintojo nustatymų modifikavimu“, skelbia BBC.

Negana to, atskleista, kad šalyje būta atvejų, kai draudimo kompanijos atsisakė padengti autoįvykių metu patirtą žalą, nes transporto priemonės buvo su žieminėmis padangomis.

Britų draudėjų asociacija pareiškė, kad tai yra klaidingas požiūris ir įmokos tokiais atvejais neturėtų būti aukštesnės. Kaltė už šią painiavą verčiama draudėjų skambučių centrams, kurių darbuotojams pritrūko žinių apie saugų vairavimą žiemą.

Niekam ne paslaptis, kad nemažai britų apskritai nėra girdėję apie žiemines padangas, kadangi šioje šalyje žiemos nuo seno būdavo gana švelnios.

Tačiau automobilinių padangų pardavėjai tikina, kad per keletą pastarųjų savaičių, kai Britaniją užplūdo šalčiai ir sniegas, žieminės padangos tapo tokios populiarios, kaip niekad iki šiol. Vienas padangų tiekėjų „Kwik Fit“ atskleidė, kad šįmet jau pardavė 50 tūkst. žieminių padangų, o pernai per visą žiemą jų buvo parduota vos 2 tūkstančiai.

Gali būti, kad prie žieminių padangų „populiarinimo“ prisidėjo ir atvykėliai iš Rytų Europos, neatsisakantys savo žieminio vairavimo įpročių ir žiemą „peraunantys“ automobilių ratus.


Rašyti komentarą...
p
praeivis
2010-12-14 17:07:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konservai tie britai - nors eismas ir stovi apsnigtuose keliuose, bet žieminės padangos... netinkamos :)))
Atsakyti
0

a
ammo
2010-12-26 22:35:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokią žiemą kap ši sunku be žieminių padangų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų