Dėl Baltarusijoje atnaujinamų muitinės sistemų pasienyje susidarė vilkikų eilės papildyta 16:01 val.

 Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje trečiadienio vakarą dėl trikdžių Baltarusijos muitinės informacinėje sistemoje susidarė ilgos vilkikų eilės, ketvirtadienį pranešė vežėjų ir muitinės atstovai. 

Kelių šimtų vilkikų eilės driekiasi visuose pasienio kontrolės punktuose, abiejų valstybių pusėse.

„Spalio 6 dieną, nuo 9 valandos ryto iki 22 valandos vakaro buvo pastebėta, kad krovininių transporto priemonių srautas smarkai sumažėjo, pavyzdžiui Medininkų kelio poste nurodytu laiku į Lietuvą per valandą atvyko tik keturi krovininiai automobiliai, o išvyko vidutiniškai aštuonios krovininės transporto priemonės. Esant tokiai situacijai Lietuvos-Baltarusijos pasienio postuose susiformavo krovininių transporto priemonių eilės“, – BNS sakė Lietuvos muitinės komunikacijos skyriaus vedėjas Vitas Volungevičius.

Kaip teigė muitinės atstovas, informaciją dėl susiklosčiusios situacijos priežastis Lietuvos pareigūnams perdavė atvykstantys iš Baltarusijos vairuotojai, iš kurių ir buvo sužinota, jog vyksta trikdžiai kaimyninės valstybės muitinės informacinėje sistemoje. Pasak V. Volungevičiaus, iš Baltarusijos kolegų jokių žinių apie galimus trikdžius gauta nebuvo.

Muitinės atstovas ketvirtadienį ryte sakė, kad Lietuvos-Baltarusijos pasienio postuose situacija ėmė normalizuotis ir postų transporto laidumas pamažu perėjo į įprastą režimą.

„Kiek laiko tai truks – sudėtinga atsakyti. Labai prašome vairuotojų ir vežėjų kantrybės, stebėti naujausią informaciją, o esant galimybėms rinktis mažiau apkrautus pasienio kontrolės punktus su Baltarusija, kur didesnis pralaidumas. Jei tik leidžia galimybės, rekomenduojame koreguoti išvykimų laikus, kad tik kuo mažiau reikėtų laukti nutįsusiose kilometrinėse eilėse“, – sakė Z. Buivydas.

Kaip pranešė „Linava“, ketvirtadienio ryte ilgiausia eilė buvo susidariusi Medininkų pasienio kontrolės punkte, kur laukia 217 vilkikų.  Tuo pat metu Lavoriškių pasienio kontrolės punkte laukia 200 vilkikų, Šalčininkų – 122, Raigardo – 40.

Pagal „Linavos“ išplatintą informaciją, naujausiais duomenimis, ilgiausias laukimo laikas Lavoriškių punkte, kur norint kirsti sieną tenka laukti net 48 val., tuo tarpu Medininkuose – 40, Šalčininkų – 23, o Raigardo – 20 val.

Pasak „Linavos“ atstovų, prasčiausia situacija trečiadienį pradėjo formuotis Šalčininkų kontrolės punkte, kur įvažiavimo į Baltarusiją laukė 260 krovinių automobilių, vėliau – Lavoriškių, o Medininkuose situacija nuolat įtempta dėl ten vykstančių rekonstrukcijos darbų Lietuvos pusėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų