Daugiau paramos dėl pandemijos nukentėjusiems Lietuvos kiaulių laikytojams

Pandemija ir su ja susiję ribojimai pamažu atsitraukia, tačiau per pastaruosius metus dėl jų nukentėjo ne tik apgyvendinimo ar viešojo maitinimo įstaigos. Nuostolių taip pat patyrė bene populiariausios Lietuvoje mėsos augintojai.

Statistikos departamentas skaičiuoja, kad kiaulių kiekis mūsų šalyje ir toliau mažėja. Šių metų pradžioje apie 10 tūkst. šalies augintojų turėjo kiek daugiau nei 550 tūkst. kiaulių – tai yra per 20 tūkst. mažiau nei ankstesniais metais.

Suprantama, kad tokias tendencijas pernai iš dalies lėmė ir Covid-19. Dėl pandemijos užsidarius sienoms ir sustojus turizmui, taip pat uždarius viešojo maitinimo įstaigas, kiaulienos paklausa sumažėjo, tad ir jos pagaminama mažiau.

Sumažėjus pardavimams kiaulių laikytojams sumažėjo ir pajamos. Nors pastovios išlaidos, pvz., patalpų ar technikos priežiūros, išliko panašios. Taigi, siekiant palaikyti jų gyvybingumą, būtina parama.

Parama sumažėjus pajamoms

Kaip skelbia Žemės ūkio ministerija, kiaulių laikytojai, patyrę nuostolių dėl Covid-19 pandemijos, gali gauti didesnes kompensacijas. Jų prarastoms pajamoms kompensuoti valstybė skyrė 1,5 mln. eurų vertės laikinąją paramą.

Nuo liepos 1 d. kiaulių laikytojų paraiškas kompensacijoms gauti galima teikti gyvenamosios vietos savivaldybėje.

Pagal patvirtintas taisykles kompensacijos mokamos, jeigu nuo 2020 m. balandžio iki 2021 m. birželio bendros vidutinės pajamos už parduotas kiaules buvo bent 5 proc. mažesnės negu 2020 m. sausio–kovo mėnesiais.

Vadovaujantis taisyklėmis, kiaulės turi būti parduotos įmonei, užsiimančiai žemės ūkio produktų perdirbimu, arba perpardavėjui.

Pagalba neteikiama, jeigu ūkininkas pats parduoda savo kiaulių mėsą vietos rinkoje galutiniams vartotojams arba parduoda kiaules kitam ūkininkui veisimui, mėsos gaminimui ir pan.

Numatyti keturi kompensavimo etapai

Iki šiol taisyklėse buvo nurodyti trys etapai, už kuriuos teikiama parama: 2020 m. balandžio–birželio, liepos–rugsėjo, spalio–lapkričio mėn.

REKLAMA

Žemės ūkio ministerijai pakeitus taisykles, atsirado ir ketvirtasis etapas – nuo 2021 m. sausio pradžios iki 2021 m. birželio pabaigos.

Ketvirtuoju etapu buvo padidinta maksimali paramos suma, kurią gali gauti vienas subjektas – ji padidėjo nuo 100 iki 225 tūkst. eurų. Atitinkantys nustatytus reikalavimus kiaulių augintojai gali gauti iki 30 eurų už vieną kiaulę.

Už kiaules, parduotas per ketvirtąjį pagalbos teikimo etapą, paraiškos teikiamos rajono, kuriame registruota kiaulių laikytojo valda, savivaldybės administracijai nuo 2021 m. liepos 1 d. iki 2021 m. liepos 16 d. (įskaitytinai).

Pareiškėjas, pavėlavęs pateikti paraišką dėl svarbios priežasties, gali ją pateikti iki 2021 m. liepos 23 d.

Kiaulių laikytojams už 2020 m. prarastas pajamas jau išmokėta daugiau kaip 2,2 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų