Čmilytė-Nielsen apie alkoholio ribojimus: nesame pijokų tauta, kaip mėgino įrodyti Veryga

Valdančiąją koaliciją sudarančių liberalų atstovai vis dažniau prabyla apie alkoholio prekybai ir reklamai taikomų suvaržymų naikinimą. Esą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos įvesti draudimai yra parodomieji, o lietuviai ne dėl jų nebegeria taip, kaip gerdavo anksčiau.

Šį kartą apie alkoholio ribojimus prabilo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Socialiniame tinkle paskelbtame įraše ji svarstė, kad reikia atskirti du dalykus:

„Pirma – tai realų rūpinimąsi dėl alkoholio vartojimo mažinimo. Realaus noro keisti požiūrį. Nuo „prisilupt iki žemėse graibymo“ kultūros, jeigu ją galima taip vadinti iki tokios, kurią matome Pietų Europoje.

Ir antra – „pakazūchinės“ priemonės. Kadangi šis žodis tapo praėjusios kadencijos kai kurių sprendimų sinonimu, jį ir paliksiu. Nes jis geriausiai apibūdina kai kurias valstiečių įvestas priemones. Viena jų, bene labiausiai iškreipta – tai reklamos draudimas. Matėme gatvėse, reklamos stenduose, pilnai reklamuojamas trauktines, degtinę ir alų. Ai, tiesa, juk nealkoholinį! Bet ar tikrai, kai tiek buteliai, tiek alaus skardinės yra lygiai tokios pat, kaip ir „alko broliai“?“

Prieš reklamos draudimą ir sekmadieninę prekybą

Pasak politikės, alkoholio reklamos draudimas nuvedė iki tokių absurdų, kad socialiniuose tinkluose kavinės ar restoranai negalėjo reklamuoti savo įrašų, jeigu juose parašydavo tokius baisius žodžius, kaip „taurė“, ‚bokalas“ ar „kokteilis“. 

Jos manymu, toks draudimas tik suteikė galimybę kaimynams pasijuokti iš mūsų, o mums patiems pajusti svetimą gėdos jausmą.

„Kitas netikęs sprendimas – pardavimo ribojimas sekmadieniais iki 15 val. Įmonės, kurią verslas samdo tikrinti darbuotojų blaivumą, atstovas vienoje laidoje sakė – pirmadieniais „blaivumo“ efektas veikė lygiai 6 mėn. Po to vėl kiekvieną pirmadienį neblaivių darbuotojų įvairiuose sektoriuose nustatoma tiek pat, kiek iki priemonės „išblaivinkim sekmadienio vakarus“, – pasakojo V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

Anot jos, yra duomenų, kad alkoholio vartojimas Lietuvoje nuosekliai mažėja dar nuo 2011 m. Esą ne dėl draudimų – dėl visuomenės požiūrio kaitos.

„Taip, dar yra daug bėdų su priklausomybėmis, bet Lietuvoje jau nebėra madinga girtis, kiek išgėrei iš vakaro ar kiek degtinės pakeli. Vis daugiau žmonių alkoholio atsisako ne todėl, kad reikia. O dėl to, jog nemato prasmės jo iš vis vartoti“, – rašė Seimo pirmininkė.

Ji ragino baigti visuomenę bauginti alkoholio apokalipsėmis, nes jų jau nebus.

„Tai gal jau tikrai nebesame „pijokų tauta“, kaip mums mėgino įrodyti buvęs sveikatos apsaugos ministras ir jo kolega?

Tiesa sakant, jau senokai tikėjau, kad nesame. O dėl pasakojimų, kokie blogi liberalai, kad ketina atšaukti draudimus, grįšiu prie pradžios – mes palaikome priemones, kurios realiai mažina alkoholio vartojimą. Ir nepritariame nelogiškiems ir neveikiantiems sprendimams“, – rašė V. Čmilytė-Nielsen.

Veryga liberalus kaltina melavimu ir manipuliavimu

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat neseniai sureagavo į liberalų komentarus dėl alkoholio prekybos atlaisvinimų.

„Alkoholio vartojimo mažėjimą pagrindžia tiek mokslininkų (ne alkoholio pramonės nupirktų) pateikiami skaičiai apie su alkoholio vartojimu susijusių problemų mažėjimą, tiek Statistikos departamento skaičiai apie pardavimų mažėjimą ir t.t. O va kuo kolega E. Gentvilas grindžia savo teiginius, lieka neaišku“, – į liberalo komentarą reagavo A. Veryga.

Jo įsitikinimu, šis atvirai meluoja ir manipuliuoja.

„Melas, manipuliacijos, mokslo ignoravimas, ir kas galėtų paneigti, kad tai nėra atidirbinėjimas pramonei, už kurios dalintas „dovanas“ alkoholinių gėrimų dėžutėse dabar vyksta teismai“, – retoriškai klausė buvęs ministras.


Rašyti komentarą...
M
Morta Q
2021-04-21 11:54:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal ir nesame pijoku tauta. Bet kvailių tauta tai tikrai, kad tokias pusprotes į Seima renkame.
Atsakyti
-12

L
Lietuvė
2021-04-21 11:35:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva yra alkoholikų kraštas. Jei ji to nemato tai per daug užkėlė nosį. Nuleisk nosį ir nuvažiuok į rajonų kiemus, rajonų miškelius, ir galų gale į kaimus kur vieniši žmonės skandina save alkoholio liūne. Dabar yra labai šaunu, kad sutrumpintas alkoholio pardavimo laikas saugiau gryžti namo nes būdavo neįmanoma praeit pro parduotuvę nes prie jos gauja naktį geria ir agresivėja. Reklamos sumažintos irgi gerai, to ko nematome to ir nereikia. Geriau matome reklamuojama sveika maistą ir jo užsinorime. Akys psichologiškai labai stiprus ginklas prieš žmogų, ką pardolysi tuom žmogų sudominsi, ir sukėlsi pilna emocijų su pasekmėmis. Verygos sistema šiuo klausimu dėl alkoholio vartojimo buvo superinė. O jūs ateisite ir sugriausite. Mano draugams bandote legalizuoti ankstų gėrimą ir narkotikų vartojimą, kai dabar jie turi galimybę to išvengti ir negauti, tai yra gerai nes gali matyti, kad sportas ir gerai praleistas laisvalaikis yra naudingesnis nei alkoholis nei narkotikai niekad nebus gerai nes tai net buvo sukurta tam, kad būtų lengviau kontroliuoti žmogaus sąmonę ir veiksmus.
Atsakyti
-17

x
xxL
2021-04-21 10:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kokia tauta norime būti jei čmo čmilytė siūlo Tautai ne tik alkoholį bet ir narkotikus?
Atsakyti
-20

SKAITYTI KOMENTARUS (46)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų