„City Service“ pajamos šių metų antrą ketvirtį augo 23,4 proc., EBITDA – net 77,7 proc. Didžiausią pajamų dalį (73 proc.) įmonė gauna iš pastatų administravimo. Pajamos iš šios veiklos ataskaitiniu laikotarpiu išaugo net 40 proc.

Tai pagrindinė įmonės veikla, laikytina stabilesne, atsparesne ūkio nuosmukiui, rašo investicinio banko „Finasta“ specialistai, komentuodami „City Service“ pusmečio rezultatus.. Pastatų administravimo veikla pasižymi ne vien didesniu stabilumu, bet ir palyginti nedideliu organiniu augimu. Tai rodo ir „City Service“ pajamų augimo tempai – šių metų antrą ketvirtį (lyginant su analogišku ankstesnių metų laikotarpiu) augimas siekė 1,6 proc., o pirmą ketvirtį – 47,7 proc. Toks skirtumas susidaro dėl įsigijimų: praėjusių metų kovą įmonė pranešė apie „Šilutės butų ūkio“ ir „Lazdynų būsto“ įsigijimus (tad šios įmonės nebuvo konsoliduojamos visą praėjusių metų pirmą ketvirtį).

Siekdama augti didesniais tempais, pastatų administravimo įmonė turi imtis papildomų veiklų (kaip renovacija ir kt.) arba plėstis per įsigijimus. „City Service“ šių metų pradžioje įsigijo „Būsto investicijų valdymą“, kontroliuojantį keturias pastatų administravimo bendroves, liepos pradžioje  – šešias Sankt Peterburgo įmones. Tai leidžia tikėtis tolesnio pajamų augimo.

REKLAMA

Įmonės pateiktos pajamų ir EBITDA prognozės tai ir atspindi: per antrąjį metų pusmetį „City Service“ ketina uždirbti daugiau pajamų ir pelno nei per pirmąjį metų pusmetį. Dar 2009 m. gegužės 26 d. įmonė skelbė, kad iš naujai įgytų įmonių Sankt Peterburge, 2009 m. planuojama gauti daugiau nei 180 mln. litų, o konsoliduoti jos bus pradėtos nuo šių metų liepos 1 d. Tad peršasi išvada, kad ši pajamų prognozė (382 mln. Lt pajamų per 2009 m.) yra arba konservatyvi ir įmonė išties galėtų gauti daugiau nei 450 mln. litų pajamų, arba šis pajamų skirtumas atsiranda dėl šių metų rugpjūčio 28 d. parduotų trijų įmonių Sankt Peterburge.

Tad „City Service“ paskelbti finansiniai rezultatai, ypač EBITDA ir pelno augimo tempai, viršijo lūkesčius, rašo „Finasta“. Juos lėmė veikla stabilesniu laikomame pastatų priežiūros segmente ir naujų bendrovių įsigijimai. Bendrovės pateiktos visų 2009 m. rezultatų prognozės laikytinos realiomis, o tolesnio augimo tempai priklausys nuo to, ar įmonė tęs naujų bendrovių įsigijimų ciklą.


Rašyti komentarą...
K
Kestutis Grinius
2009-09-02 09:37:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
SKAITYKITE VARTOTOJŲ LYGOS TINKLAPYJE:

REKOMENDUOJU: Michailas Chazinas PABALTIJYS GYVENS KAIP XVII AMŽIUJE...
2009 09 01
Kęstutis Grinius.Baltijos kelio išdavystė: parduoti nuo Baltijos iki Juodosios jūros
2009 08 21
Kodėl valstybė remia tik daugiabučių renovaciją?
2009 09 01
Vartotojai labiausiai pasigenda informacijos apie savo teises
2009 09 01

Vartotojų gynėjai klausia: kaip apginti vartotoją,kuris renkasi dvigubai brangesnę šilumos energiją?
2009 08 27
Trakų bendruomenės atstovo nuomonė dėl karšto vandens tiekimo
2009 08 24
Antra nuomonė diskusijoje dėl karšto vandens tiekimo: eiliniam vartotojui neverta net bandyti susivokti šiandien galiojančioje teisinėje aplinkoje
2009 08 20
Nepatingėk perskaityti:Imk, džiaukis, renovuokis
2009 08 24

Lygos naujienas galite užsisakyti-mums būtų malonu, o Jums patogu.
Atsakyti
0

2009-09-02 11:39:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rubiconinių pelnai amžini ir tik didės, va kaip reikia papirkinėti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų