Cichanouskajai – smugis iš Baltarusijos banko: užblokavo jos sąskaitą

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja pranešė, kad jos sąskaita viename iš šalies bankų buvo užblokuota, pirmadienį nurodė jos biuras.

„Sviatlana Cichanouskaja kreipėsi į „Belarusbank“, norėdama sužinoti, dėl kokios priežasties užblokuota jos sąskaita. Banko darbuotoja įvardijo priežastį: "[Tai buvo padaryta] imantis veiksmų įšaldant lėšas, priklausančias fiziniams asmenims, įtrauktiems į su teroristiniais veiksmais susijusių [asmenų] sąrašą“, – sakoma pranešime, paskelbtame S. Cichanouskajos kanalu socialinėje platformoje „Telegram“.

Buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidento postą atstovai citavo S. Cichanouskają, kad į tą banko sąskaitą pastaruoju vienintelės pervedamos lėšos buvo socialinė išmoka neįgaliam vaikui – 223 Baltarusijos rubliai (72 eurai) per mėnesį.

Anksčiau pirmadienį opozicinės Koordinacinės tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška taip pat pranešė, kad jo sąskaita Baltarusijos banke buvo užblokuota.

Praeitą savaitę Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB) įtraukė S. Cichanouskają, P. Latušką ir dar 15 Baltarusijos piliečių į „organizacijų ir fizinių asmenų, susijusių su teroristine veikla“, sąrašą.

Pasak KGB, taip pat buvo parengti dokumentai dėl S. Cichanouskajos ir P. Latuškos ekstradicijos atitinkamai iš Lietuvos ir Lenkijos.

Baltarusiją kelis mėnesius krėtė masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus.

Jo oponentai sako, kad rinkimai buvo suklastoti ir tikroji jų nugalėtoja yra politikos naujokė S. Cichanouskaja, kandidatavusi vietoj savo įkalinto vyro.

Baltarusijos saugumo pajėgos ėmėsi griežtų represijų prieš protestuotojus, sulaikė demonstrantų ir privertė opozicijos lyderius palikti šalį.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių išlaisvinimo ir naujų rinkimų. 

Tačiau protestų judėjimas buvo palaipsniui nuslopintas, masiškai sulaikant žmones. Šimtai jų tvirtina, kad sulaikyti buvo kankinami.


Rašyti komentarą...
A
Arunas
2021-04-06 22:13:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galėtų žurnalistas pasidomėti kiek ji mums lietuviams kainuoja kasdien, kas apmoka viešbutį, maistą, keliones...Juk nieko bloga , tiesa?!
Atsakyti
0

S
Suvalkietis
2021-04-06 18:28:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gabriukas gali iš savo saskaiteles išlaikyt, kalbos girdimos, kad ir seip pasefuaja, kiek ta sena galima drozt,jaunesnė mesyte sviezesne skanesnė, tepalus pakeist butina
Atsakyti
-1

G
Grigorij
2021-04-06 14:15:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ka, Sveta, prisizaidei. Geriau, kai iprasta, keptum kotletas. Zmogiskai man jos kazkaip ir gaila, bet ji negalejo nezinoti, kaip giliai isivele i maišta, klausant LR, Vakaru spectarnybu patarimu. Jei nedaeina per galva - daeis per uzpakali. Nieko, tegul LR jai atlygina, islaiko ja ir maitina. Suviliojot, apsiemet, tai pirmyn! Negi ja dabar isvaryti, po to, kai jai taip paš*kot?

O ka daryti BY? Jei, keliant maišto, protesto bangas, Sveta nesugeba atsirinkti taikiu protestuotoju nuo radikalu, linkusiu teroro aktams, ir toliau su ja besicackintis, ar bent teisiskai ja atkirsti, atkirsti nuo pinigu? Viskas logiskai, ir pelnytai! Sveta, kepk kotletus, ir galvok, galvok, dar karta galvok!!! Jau laikas nuo viso to atsipeiketi! Juk puikiai zinai, kad rinkimu nelaimejai, tai kam lauzai ta komedija? Ar taip gali padeti savo vyrui?..

Света, ты же знаешь, что выборы проиграла. Даже если ты и набрала 20, 30% голосов, а их у тебя украли (никогда не поверю, но, допустим). Так что прекращай ломать комедию - этим ты мужу не поможешь! Жарь котлеты, и думай, думай, и ещё раз думай! Поскорее со всей этой байдой завязывай, покайся (с тебя, как с неопытного политика, спрос небольшой). Запомни: чем дольше ты кочебряжишься - тем хуже тебе, и твоему мужу! Подумай о детях. И запомни, заруби себе на носу: Литва до добра тебя не доведёт, она тобой пользуется, преследуя свои мерзкие, шкурные интересы! Бери шинель, иди домой! Повиннную голову меч не сечёт! А в Литве тебя могут и прихлопнуть, так как им Очень выгодна сакральная жертва! Вспомни штурм телебашни 13 января 1991 г в Вильнюсе, киевский Майдан, "студенческие" протесты в Ливии и Сирии, снайперы на крышах Москвы во время штурма "Белого Дома" 3-4 Октября 1993, вспомни снайперов при штурме Дворца Чаушеску, с чего всё началось. Всё это - американские технологии цветных революций, куда прекрасно вписался редкий подонок - Аудрюс Буткчвичюс, без спроса жертвовавший жизнями литовцев, поучаствовавший и 13 января 1991 в Вильнюсе, и в киевском Майдане 2013 - 2014. Света, я интуитивно чувствую, что шансы принести тебя здесь в жертву КРАЙНЕ высоки. Прочь из вражеской Литвы, до дому, до хаты! Желаю тебе, дочка, здоровья, и возвращения на Путь Истины!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų