Bus vertinamas Lietuvos pasirengimas tvarkyti radioaktyviąsias atliekas

Lapkričio 13 d. Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) ekspertai tikrins ir vertins, kaip Lietuva rengiasi dėti trumpaamžes mažai ir vidutiniškai radioaktyvias atliekas į paviršinį atliekyną.

Nuo spalio 13 d. iki 16 d. Lietuvoje dirbs du TATENA radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ekspertai – profesorius iš Vokietijos Reinhard Odoj ir ilgametis Ispanijos Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūros ENRESA darbuotojas Antonio Morales. Šios nepriklausomų ekspertų misijos tikslas – patikrinti ir įvertinti, kaip Lietuva pasirengusi dėti trumpaamžes mažai ir vidutiniškai radioaktyvias atliekas į paviršinį atliekyną, kuris šiuo metu yra projektuojamas ir turėtų būti pradėtas statyti 2016 m. netoli Ignalinos atominės elektrinės.

Misijos metu ekspertai susipažinę su Lietuvos radioaktyviųjų atliekų tvarkymo strategija, atliekų klasifikacija, įvertins atliekų pakuočių tikrinimo metodiką. Ekspertai lankysis uždaromoje Ignalinos atominėje elektrinėje, kur susipažins su šiuo metu vykdomais elektrinės eksploatavimo nutraukimo projektais, aplankys radioaktyviųjų atliekų apdorojimo ir saugojimo įrenginius.

Šiuo metu visos Ignalinos atominės elektrinės radioaktyviosios atliekos yra saugomos radioaktyviųjų atliekų saugyklose, tačiau tai tik laikinas sprendimas. Saugiausias tokių atliekų galutinio sutvarkymo būdas yra jų patalpinimas į specialius įrenginius – atliekynus.

Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūra RATA yra įgaliota surasti radioaktyviųjų atliekų galutinio sutvarkymo sprendimus. Ji jau išrinko vietą šalia uždaromos Ignalinos atominės elektrinės, kur bus įrengtas paviršinis radioaktyviųjų atliekų atliekynas su gelžbetonio rūsiais. Toks atliekynas skirtas trumpaamžėms mažai ir vidutiniškai radioaktyvioms atliekoms. Šios atliekos pavojingos išlieka 300 metų. Atliekyną planuojama pradėti statyti 2016 metais, pradėti eksploatuoti – 2018 metais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų