Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiojoje Britanijoje nuo liepos 1 d. iš apyvartos išimami 20 svarų sterlingų banknotai su anglų kompozitoriaus Edwardo Elgaro atvaizdu, praneša BBC naujienų tarnyba.

REKLAMA

1999 metais į apyvartą išleisti banknotai su E. Elgaro atvaizdu nebebus priimami parduotuvėse. Komerciniai bankai ir pašto skyriai senojo pavyzdžio banknotus į naujus keis tik savo nuožiūra. Greičiausiai vienintelis būdas Jungtinės Karalystės gyventojams pasikeisti senąsias dvidešimtines į naująsias bus jas siųsti Britanijos centriniam bankui – Anglijos bankui.

Ant naujo pavyzdžio 20 svarų sterlingų banknoto atsiras vieno iš garsiausių klasikinės politinės ekonomikos atstovų Adamo Smitho atvaizdas.

REKLAMA
REKLAMA

Anglijos bankas skelbia, kad dvidešimties svarų sterlingų nominalo kupiūrų dizainas dažnai keičiamas siekiant kovoti su jų padirbinėjimu. Tačiau, kad ir kaip keistųsi Britanijos pinigai, ant jų visuomet puikuojasi karalienės Elžbietos II atvaizdas. Tiesa, ir jis kelis kartus – 1963, 1970, 1971 ir 1990 metais – buvo tobulintas.

„Ypatingas technologiškai sukurtas monarchės atvaizdas padidino pinigų apsaugą nuo padirbinėjimo“, – sakė Anglijos banko muziejaus atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų