Brangs siuntos iš Kinijos ir kitų šalių – Seimas pakeitė PVM įstatymą

Ketvirtadienį Seimas galutinai priėmė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymą, kuriuo bus panaikinta iki šiol galiojanti mokestinė lengvata mažesnėms siuntoms iš trečiųjų šalių.

Tokiomis šalimis laikomos visos valstybės, nesančios Europos Sąjungoje. Pavyzdžiui, Kinija, JAV, Rusija, o kitų metų pradžios – Jungtinė Karalystė ir kitos šalys.

Iš jų siunčiant siuntas, kurių vertė neviršija 22 eurų, nereikia mokėti PVM, tad jos yra pigesnės. Tačiau pakeistus įstatymą, nuo kitų metų šios lengvatos neliks.

Už įstatymo pakeitimus balsavo 76 Seimo, balsavusių prieš ar susilaikiusių nebuvo. Įstatymą dar turės pasirašyti prezidentas.

Numatyta, kad jis įsigalios nuo kitų metų vidurio.

„Smulkioms siuntoms šiuo metu taikoma importo PVM lengvata, įgyvendinant ES mastu priimtą PVM direktyvos pakeitimą, naikinama visose ES valstybėse narėse.

Pagrindinis tikslas – suvienodinti apmokestinimo sąlygas pardavėjams iš ES ir trečiųjų šalių, nes ES įmonės turi taikyti PVM, nepaisant parduodamų prekių vertės, kas lemia jų nepalankią konkurencinę padėtį“, – kiek anksčiau aiškino Finansų ministerija.

Ji taip pat informavo, teikiant PVM direktyvos pakeitimą, buvo atlikti Europos Komisija užsakymu  – „Ernst & Young“ studijoje pateiktais vertinimais 2015 m. ES mastu ši lengvata buvo  pritaikyta 144 mln. siuntų. Dėl šios lengvatos 2015 m. ES mastu galėjo būti negauta iki 1 mlrd. eurų mokesčio.

Lietuvos paštas yra paaiškinęs, kad minėta direktyva buvo inicijuota įvertinus, kad trečiosios šalys neretai „gudrauja“ ir nenurodo realių siuntos verčių. Todėl ES šalys dėl nesumokėtų mokesčių praranda milijonus, o sugaudyti kiekvieną siuntą yra itin sunku. Mat jų per vieną paskirstymo centrą per dieną prasisuka milijonai. 

Pasak pašto atstovų, kiek tiksliai brangs kiekviena siunta priklausys nuo jos vertės. Pvz., jeigu ji yra 1 euras, tai siunta pabrangs iki 1,21 euro.

REKLAMA

Siekiant įgyvendinti numatomus pakeitimus, Lietuvos paštas kartu su Muitine diegia automatizuotą mokesčių mokėjimo sistemą, tam, kad gyventojams, kurie siųsis siuntas iš trečiųjų šalių, nereikėtų kiekvieną kartą pildyti siuntos deklaracijos. Esą tai padarys automatizuotos sistemos.

Didžiausias smulkių siuntų kiekis per Lietuvos paštą, kaip turbūt ir daugelį Europos paštų ir didžiųjų siuntų tarnybų, ateina iš Kinijos. 

Kaip rodo Lietuvos pašto I ketvirčio duomenys, siuntos iš Kinijos sudaro apie 64 proc. viso gaunamo srauto iš kitų šalių. 


Rašyti komentarą...
V
Valdas
2020-11-05 11:23:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilai taip ir žiūri kur dar apmokestint
Atsakyti
-4

r
rima
2020-11-05 11:28:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
lauk juos visus darnajedus
Atsakyti
-1

D
Dinga
2020-11-05 11:32:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko nuostabaus, greit mokesim ir už orą.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų