Besivystančiose rinkose ekonomika auga daug sparčiau nei Vakarų pasaulyje, labiausiai nuo jų atsilieka Europa. Centrinių bankų palūkanų normos besivystančiose šalyse yra pakankamai aukštos – jas sumažinusios, besivystančios rinkos gali kur kas labiau paskatinti ekonomikos augimą, nei tai gali padaryti Vakarų šalys.

Žvelgiant į besivystančias šalis labiausiai išsiskiria Rusija ir Indija. Rusija pelnosi iš labai aukštų naftos kainų. Jei nafta ir toliau išliks tokia brangi, Rusijai tai tik į naudą. Mat šalies valstybės biudžetas surenka nemažai mokesčių iš naftos sektoriaus.

Verta pažymėti, kad anksčiau Rusijoje buvo dvi akcijų biržos, kurios jau susijungė. Dabar akcijų birža kuria naują prekybos sistemą, leisiančią lanksčiau prekiauti akcijomis. Jei, tarkime, anksčiau investuotojai norėdavo įsigyti „Lukoil“ akcijų už vieną milijoną eurų ir tą pačią dieną parduoti „Gazprom“ akcijų už tokią pat sumą, jie to negalėdavo padaryti be papildomo milijono eurų investicijos.

Vertindami naują, vasarą įsigaliosiančią sistemą, dauguma investuotojų tvirtina, kad tai padidins jų investicijas Rusijoje. Rinkos dalyviai Rusijos akcijomis prekiaus daugiau, tai pagerins šalies likvidumą, be to, išjudins mažos kapitalizacijos bendrovių akcijas.

O Indija, savo ruožtu, turi labai gerą BVP augimo potencialą – šalies BVP auga stabiliai ir, tikėtina, ateityje tai neturėtų keistis.

REKLAMA

Dėl savo stabilaus augimo, Indija buvo laikoma brangia rinka ir investuotojai už indiškas akcijas buvo pasirengę mokėti 20 P/E (akcijos kainos ir pelno santykis). Tačiau dar praėjusiais metais Indijos akcijų rinka patyrė smūgį, nes investuotojai ėmė vis labiau baimintis kylančios infliacijos šalyje bei Europos skolų krizės. Todėl šiemet Indijos akcijų santykiniai rodikliai sumažėjo ir siekia apie 13-14 P/E. Jie vis dar yra šiek tiek didesni nei kitose besivystančiose rinkose, tačiau, palyginus su istoriniu Indijos akcijų P/E vidurkiu, šiemet akcijos pagal P/E yra pigesnės ir vis dar patrauklios, atsižvelgiant į didelį šalies augimo potencialą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų