Vyriausybė nutarė netaikyti mažesnio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) viešbučiams. Anksčiau buvo svarstoma galimybė taikyti ne 21 proc., bet 9 proc., tačiau nuspręsta, kad jokių lengvatų viešbučiai negaus.

Kritiškai apie šias lengvatas atsiliepė tiek finansų ministrė Ingrida Šimonytė, tiek ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šis Vyriausybės sprendimas buvo argumentuotas  tuo, kad viešbučiams sąlygos Lietuvoje nėra blogesnės nei kaimyninėse šalyse.

„Buvo ilga diskusija su Viešbučių asociacija, kad tam tikro neteisingumo to sektoriaus atžvilgiu apmokestinimo taisyklėse yra, ir tą neteisingumą dauguma valstybių bando spręsti per PVM tarifą. Tačiau į situaciją reiktų pažvelgti objektyviai, nes antrojo šių metų ketvirčio duomenys rodo pakankamai palankias tendencijas sektoriui, ir nėra šio sektoriaus padėtis kažkuo išskirtinai blogesnė nei Latvijos sektoriaus arba Lenkijos“, - po Vyriausybės posėdžio sakė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Tuo tarpu Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė (LVRA) Evalda Šiškauskienė teigė, kad šis nutarimas gali būti lemtingas viešbučių verslui.

„Tokio sprendimo nesitikėjome, dabar situacija yra tokia, kad atvykstamasis turizmas gali būti palaidotas. Mūsų apgyvendinimo paslaugų sektorius yra pasmerktas lėtai mirčiai“, - tvirtino E. Šiškauskienė.

REKLAMA

Jos teigimu, pagrindinis valdžios argumentas tokiam sprendimui buvo, kad ir kitos šakos ateis prašyti lengvatų.

„Mes kalbame apie eksportą, o Vyriausybė mus painioja su vidaus vartojimo prekėmis. Tokiu atveju, nebesuprantu, kur čia prasideda emocija ir baigiasi kompetencija, negi vienas prezidentės sakinys šitaip pakeitė visų mąstymą, kad niekas nebemato ekonominės logikos“, - retoriškai klausė  E. Šiškauskienė.

LVRA prezidentė pateikė skaičius, kad Latvijoje PVM viešbučiams yra 10 proc., Estijoje – 9 proc., Lenkijoje 7 proc.

„Neturime mes jokių vienodų sąlygų. Kitos šalys investuoja didelius pinigus šalies žinomumui, reklamai, turi normalius aerouostus ir avialinijas, vykdančias pastovius skrydžius įvairiomis kryptimis, mes viso šito neturime“, - teigė E. Šiškauskienė.


Rašyti komentarą...
A
A
2010-11-25 11:27:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
PASAKA is lobistu ir tiek!!! Nesnekekit nesamoniu ir neaiskinkite, kad PVM sumazinimas viesbuciams itakoja turizma! Ar poros procentu nakvynes kainos sumazejimas yra argumentas atvykti i viena ar kita sali?! Nu nesvaikite jau!!!
Atsakyti
0

G
Gaila
2010-11-25 11:28:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
bet stručio pozicija (tyliai laukti, kol bus priimtas reikiamas nutarimas)nedavė naudos. Reikėjo apie praktiškai beviltišką viešbučių sektoriaus padėtį teikti daugiau informacijos visuomenei, nes dabar suformuotas įvaizdis, kad visi dirbatys tame sektoriuje "plėšikai" ir "nemažina kainų", o apie tai, kad net algų darbuotojams nėra iš ko mokėti (nes viską susiurbia bankai ir biudžetas) informacijos praktiškai nėra.
Atsakyti
0

k
kodel
2010-11-25 12:05:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jus paziurekite i musu kainas...? Buvau neseniai Estijoje Piarnu, toks pats kurortas, kaip ir musu Palanga, sumokejau po 28 EUR/para uz triju naktu poilsi dviese su pusryciais.Musu Palangoje nei su ziburiu tokiu kainu nerasi, gali ir visa PVM numesti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų