Bankų manymu, numatytų finansinių priemonių taikymas padės verslo įmonėms suvaldyti galimas laikinas likvidumo problemas ir įvykdyti partneriams duotus finansinius įsipareigojimus bei išlaikyti kreditingumą. Svarbu, kad jau turėdamos sunkiai prognozuojamų kaimyninės valstybės veiksmų patirtį, šalies įmonės neapsiribotų trumpalaikėmis priemonėmis ir įsivertintų riziką kaskart darant prielaidą, kad ribojimai gali tapti nuolatiniais.
Bankai pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti rizikos vertinimą esant nepalankioms sąlygoms ir turi sukaupę atitinkamą patirtį, kuria yra pasirengę dalintis. Verslo įmonių dialogas su finansų įstaigomis pirmiausia turėtų remtis tiesioginiais kontaktais ir konsultacijomis su aptarnaujančiais bankais.
„Rekomenduojamų priemonių veiksmingumas priklausys nuo to, kaip efektyviai jos bus įgyvendintos. Be to, neturime pamiršti, kad esama ne tik išorinių, bet ir vidinių rezervų situacijai palengvinti. Tarkime, žemės ūkio paskirties žemės laikino ribojimo įstatymo trūkumų pašalinimas ar teisinių prielaidų lizingo finansavimo galimybių panaudojimui naujojo finansinio programavimo laikotarpiu sukūrimas palengvintų žemės ūkio sektoriaus kreditavimo sąlygas ir taip pat gerokai prisidėtų prie priimto paketo tikslų įgyvendinimo“, - sako LBA prezidentas Stasys Kropas.