Automobilių vairuotojai nuo šiol galės važinėti ir lengvaisiais motociklais: prireiks tik papildomų kursų

Po 6 valandų praktinio vairavimo mokymosi sulaukę 24 metų amžiaus, turintys 2 metų B kategorijos vairavimo patirtį asmenys galės vairuoti ir lengvąjį motociklą. Tokį sprendimą priėmė Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA), kuris įsigalios nuo rugpjūčio 1 d.

Kelias savaites trukusios diskusijos pasiekė finišą ir šiandieną patvirtintas Vairuotojų mokymo tvarkos aprašas, kuriame  –  galutinis sprendimas, ką turės padaryti vairuotojas, kad jam būtų suteikta teisė Lietuvoje vairuoti lengvąjį motociklą. Į aprašo svarstymą aktyviai įsitraukė ne tik būsimi lengvųjų motociklų vairuotojai, bet ir vairavimo mokyklų atstovai, vairavimo mokyklų asociacijos, Susisiekimo ministerijos atstovai, Seimo nariai.

Praktinio A1 kategorijos vairavimo kursą vairavimo mokyklose sudarys 6 valandų mokymasis vairavimo mokymo aikštelėje realiomis eismo sąlygomis. Paskutinė – 6-oji –  valanda bus filmuojama. Taip siekiama įtvirtinti galimybę ne tik nustatyti tiesą ginčo atveju, interpretuojant mokinio arba vairavimo instruktoriaus veiksmus, bet ir užtikrinti, kad asmenys prieš išvažiuodami savarankiškai  į gatves realiai ir atsakingai įvertintų savo gebėjimus vairuoti A1 kategorijos transporto priemones.

LTSA, kurios tikslas yra saugus eismas keliuose, skatina būsimus vairuotojus netgi ir į nedidelio lengvojo motociklo vairavimą žiūrėti atsakingai.  

Baigęs praktinio vairavimo kursą asmuo galės kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl teisės vairuoti A1 kategorijos transporto priemonę suteikimo.


Rašyti komentarą...
B
Budulis
2021-07-20 15:27:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano sunus senai vairuoja motoroleri ir jau turi vairuotojo teise,tai kodel jam dar reiks kazkokius kursus praeiti.Tai tiesiog pasipinigavimas visokiu svogeriu arba svonderiu tilsliau pasakius.
Atsakyti
-10

B
Barbosas
2021-07-20 17:40:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu tikslo, tai jei jau nugyvenai 24 metus ir vistiek reikia mokytis vaziuoti su motociklu, tai neprotingiau issilaikyt A kategorija? Nu, bet, gal kam reikia...
Atsakyti
-2

B
Bronius
2021-07-20 14:01:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiriasi svoriu-100kg.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų