REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atėję darbintis į prekybos centrą: „ieško vergų, kurie artų ir kuriems nereiktų mokėti"

Jaunesnieji konsultantai per mėnesį uždirbs po 1000 litų

Darbdavių, socialines pašalpas mokančiųjų valdininkų tikinimai, kad Lietuvoje nebėra norinčiųjų dirbti ir neemigruoti į užsienį yra iš piršto laužti. Tuo teko įsitikinti dalyvaujant į vieno didžiausio šalyje prekybos centrų surengtos salės darbuotojų Panevėžio teritorinėje biržoje surengtoje atrankoje.

REKLAMA
REKLAMA

Apie PVM mokesčio centralizuotos tiekiamos šilumos mokesčiui mažinimą aukščiausi informuojantys šalies valdininkai kalba apie 5 tūkst. litų (į rankas) siekiančias šeimos pajamas. Teigiama, kad vidutinis šalies atlyginimo vidurkis yra bent 2,0 tūkst. Lt. Tačiau išgirdus apie darbdavių pasiūlymus alinančiomis sąlygomis dirbti po pusę paros iki minėtų sumų žiojėja didžiulė bedugnė.

REKLAMA

Prekybos centro salės darbuotojų surengtoje salės darbuotojų, o tiksliau į taip vadinamųjų jaunesniųjų konsultantų atrankoje, dalyvavo maždaug dešimt įvairaus amžiaus vyrų – dauguma jaunimas. Paaiškėjo, kad moterims tai per sunkus fizinis darbas, todėl jis joms net nebuvo siūlomas.

Centro personalo vadybininkė paaiškino, kad jaunesnieji konsultantai per mėnesį uždirbs po 1000 litų į rankas, o po bandomojo laikotarpio atlygis padidės 100 litų. Darbdavio atstovė neslėpė, kad suminis savaitės darbo laikas gali būti 48 valandos, todėl dažnai darbo diena truks 12 valandų, nors darbo valandas bus galima derinti su skyrių vadovais.

REKLAMA
REKLAMA

Darbdavė aiškino, kad kas 4 val. bus suteikiamos pusvalandžio, o kas 2 val. – 10 min. pertraukos. Visas kitas darbo laikas turėtų būti skirtas klientams informuoti, prekėms rūšiuoti, tvarkyti. Net trumpam prisėsti ir tinginiauti – nevalia, teks visą laiką suktis.

Pirmasis siūlymo įsidarbinti centre atsisakė jaunas vyrukas. Jis teigė galintis darbuotis tik iki 17 val., o vėliau nori mokytis savarankiškai, tačiau darbdavio atstovei tai buvo nepriimtina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atkrito ir du vyresnio amžiaus vyrai paaiškinę, kad dėl sveikatos būklės dirbti pusę paros trunkančio aktyvaus fizinio darbo nesugebės. Personalo vadybininkė sutiko, kad net jaunimui kartais po 12 val. dirbti būna per sunku, todėl centras vyresniais negali pasitikėti.

Didelio entuziazmo įsidarbinti centre nerodė, nors atrankoje sutiko dalyvauti ir kiti į pirmą atranką atėję jaunesni panevėžiečiai. Kai kurie iš jų turėjo darbo užsienyje patirties ir sakė, kad atlygis ten nepalyginamai didesnis, kiti teigė laukiantis iš užsienyje gyvenančių draugų ir giminaičių pasiūlymų ir ketinantys ten išvykti.

REKLAMA

Paklausti, ką rinktųsi, ar darbą prekybos centre Lietuvoje (Panevėžyje) ar darbą užsienyje bedarbiai neslėpė, kad čia darbas būtų tik laikinas, nes jis apmokamas kelis kartus mažiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų