Armonaitė: antrasis pagalbos paketas turėtų startuoti kuo greičiau

Europos Komisijai (EK) patvirtinus Lietuvos 120 mln. eurų pagalbos schemą labiausiai nukentėjusioms įmonėms, ši priemonė turėtų startuoti kuo greičiau, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

„Šią savaitę gavome Europos Komisijos patvirtinimą, ten buvo dar komentarų, į kuriuos turėjome atsižvelgti, rytoj vyks Vyriausybės posėdis, kuriame bus priimtas galutinis sprendimas“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė ministrė. 

„Tikiuosi, kad verslai kaip įmanoma greičiau galės teikti paraiškas“, – pridūrė ji.

Anot jos, svetainę administruojanti Valstybinė mokesčių inspekcija jau yra suprogramavusi formą, todėl Vyriausybei patvirtinus, įmonės galės pildyti visus reikalingus dokumentus ir taip pasiruošti paramai. 

Kovo pabaigoje ji sakė, kad VMI sistemos bus paruoštos balandžio 14 dieną.  

Paramą iš 120 mln. eurų vertės paketo galės gauti apgyvendinimo, maitinimo, turizmo ir kitos labiausiai nukentėjusios įmonės, kurių apyvarta krito daugiau negu 50 procentų.

Vyriausybės kovo pabaigoje priimtu sprendimu paramos vienai įmonei lubos padidintos nuo 100 tūkst. iki 350 tūkst. eurų. 

A. Armonaitė tuomet sakė, kad išmokas bus galima apskaičiuoti trimis būdais – kaip įprasta, pagal sumokėtą gyventojų pajamų mokestį, įmonėms taip pat bus suteikta galimybė gauti paramą iki 70 proc. nepadengtų pastoviųjų kaštų, pavyzdžiui, nuomos, padengimui, tačiau tam gavus išmoką reikės atlikti auditą.

Tuo metu smulkios naujesnės įmonės be audito galės kreiptis paramos pastoviųjų kaštų padengimui, kai išmoka sieks iki 40 tūkst. eurų ir dengiama ne daugiau 70 proc. pastoviųjų kaštų.

Taip pat bus neberibojama parama įmonėms pagal darbuotojų skaičių – ministerijos vertinimu, šis reikalavimas buvo perteklinis.

Iki kovo pabaigos apgyvendinimo ir maitinimo sektorius pagal jam skiriamą pagalbą buvo antras po prekybos – jam skirta beveik penktadalis visos paramos.  

Vyriausybė kovo pabaigoje padidino antrą pagalbos paketą 50 mln. eurų iki 120 mln. eurų. Šios lėšos buvo skirtos iš pirmojo pagalbos paketo, kurio vertė siekė 180 mln. eurų, tačiau bent 30 proc. apyvartos netekusios įmonės vangiai prašė paramos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų