Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

10 kartų didesnės nei skandinaviškų bankų siūlomos palūkanos padėjo lietuviškoms kredito unijoms pritraukti per metus beveik trečdaliu daugiau indėlininkų pinigų. Bet kad neįklimptų į nuostolius ir nevirstų „sekundėmis“ ar „snorais“, unijos privalo tas brangias lėšas rizikingai investuoti, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA

Šiuo metu kai kurių kredito unijų siūlomos terminuotų indėlių palūkanos yra iki 10 kartų didesnės nei didžiųjų bankų. Pavyzdžiui, skandinaviškų bankų 12 mėnesių terminuoto indėlio palūkanos norma siekia 0,45–0,5 procento, o kai kurios kredito unijos už to paties laikotarpio indėlius siūlo 4,5–4,8 proc. palūkanas, o už 36 mėnesių indėlius – net 5,1 proc. palūkanas.

REKLAMA
REKLAMA

„Staigus indėlių ir turto šuolis primena bankų netvarų augimą 2005–2007 metais ir kelia susirūpinimą, ar kredito unijos sugebės tinkamai suvaldyti visą su smarkia plėtra susijusią riziką“, – grėsmę įžvelgia Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Gyventojų indėliai, už didesnes palūkanas padėti kredito unijose, pasak Kredito unijos Vilniaus taupomosios kasos analitiko Stasio Jakeliūno , saugūs tiek, kiek saugiai juos finansų įstaigos „įdarbina“. Be to, visi iki 345 tūkst. litų indėliai, nesvarbu, kur jie laikomi, Lietuvoje yra apdrausti indėlių draudimu.

Anot jo, tarpusavyje konkuruodamos kredito unijos siūlo iki 10 kartų didesnes nei komerciniai bankai palūkanas, nes mato galimybes investuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų