SEB ir „Nordea“ – dar vienas taikinys bankų skandale?

Vis labiau plečiantis pinigų plovimo per „Danske Bank“ tyrimui, Niujorko finansų reguliavimo institucija dviejų Šiaurės šalių bankų prašo pateikti išsamią informaciją apie jų operacijas su didžiausiu Danijos banku, rašo agentūra „Bloomberg“, remdamasi informuotu šaltiniu.

SEB bankas (nuotr. Fotodiena.lt)

Suomijos „Nordea Bank“ ir Švedijos SEB Niujorko finansinių paslaugų departamentui taip pat turės pateikti daugiau informacijos apie jų santykius su „Mossack Fonseca“ – teisinių paslaugų bendrove, kuri įvairių pasaulio šalių turtuoliams parūpino galimybę paslėpti savo turtą mokesčių rojuose ir vengti mokesčių, pranešė agentūros šaltinis, citavęs ketvirtadienį bankams nusiųstus laiškus.

Prašymas suteikti išsamios informacijos buvo pateiktas tą pačią dieną, kai buvo atleista Švedijos banko „Swedbank“ generalinė direktorė, kuri, akcininkų nuomone, netinkamai reagavo į įtarimus, jog bankas taip pat yra įsivėlęs į pinigų plovimo skandalą. Be to, „Swedbank“, kaip pranešama, nepateikė visos informacijos reguliavimo institucijoms, įskaitant Niujorko finansinių paslaugų departamentą.

REKLAMA

Kol kas nėra jokių ženklų, jog „Nordea“ ar SEB yra tapę tyrimo taikiniu. Tačiau iš Niujorko finansinių paslaugų departamento laiškų, pasak informuoto šaltinio, galima spėti, jog reguliuotojo netenkina informacija, kurią jis gavo po to, kai vasarį bankams pateikė panašų prašymą.

Niujorko finansinių paslaugų departamento atstovas spaudai atsisakė komentuoti „Bloomberg“ pranešimą.

„Nordea“ atstovė spaudai Afroditi Kellberg atsakyme pažymėjo, jog „Nordea“ su institucijomis glaudžiai bendradarbiauja „visose šalyse, kuriose mes veikiame“.

„Kova su finansiniais nusikaltimais yra mūsų kasdienės veiklos dalis, – pareiškė „Nordea“. – Tais atvejais, kai pastebime įtartinų operacijų, apie tai pranešame institucijoms.“

SEB atstovas spaudai Frankas Hojemas agentūrai „Bloomberg“ pažymėjo, jog bankas „nuolat palaiko ryšį“ su institucijomis, prižiūrinčiomis rinkas, kuriose bankas veikia.

„Kalbant apie atskirus prašymus, tai yra mūsų tiesioginis dialogas su atitinkamomis institucijomis. Tai yra visiškai normali mūsų nuolatinės veiklos dalis.“

SEB akcijos Stokholmo biržos prekybos sesijos pradžioje penktadienį atpigo maždaug 3,5 proc., o „Nordea“ akcijų kursas smuko apytikriai 2 procentais.

SEB generalinis direktorius Johanas Torgeby šią savaitę pareiškė, jog bankas „nerado jokių ženklų“, kad „mes buvome sistemingai naudoti pinigų plovimui“.

Visgi jis pripažino: „Negaliu garantuoti, kad mes niekada nebuvome tapę finansinio nusikaltimo ar pinigų plovimo auka.“

„Nordea“, didžiausias Šiaurės šalių regiono bankas, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje kartu su Norvegijos grupe DNB valdo banką „Luminor“. SEB taip pat veikia visose trijose Baltijos šalyse.

Paaiškėjus, jog „Danske Bank“, kaip manoma, padėjo į Vakarų bankų sistemą perkelti didžiąją dalį 230 mlrd. JAV dolerių sumos, kurią daugiausia sudarė pinigai iš Rusijos, kilo vienas didžiausių istorijoje pinigų plovimo skandalų. Įvairioms institucijoms pradėjus tyrimus, dėmesio sulaukė ir kiti regiono bankai.

Vasario mėnesį bankams siųstuose laiškuose Niujorko finansinių paslaugų departamentą visų pirma domino „Mossack Fonseca“, kurios slapti dokumentai apie turtingus klientus buvo pavogti ir 2015 metais nutekinti visuomenei.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų