LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Vyriausybės strateginio planavimo komitetui pirmadienį bus pristatytas naujas daugiabučių renovacijos modelis. Pagal jį, butų savininkams nereikėtų eiti į bankus ir imti paskolas. Tačiau ketinama palikti ir dabar galiojančią renovacijos tvarką, kai daugiabučio namo bendrija savarankiškai gali imtis renovacijos.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sako, kad ankstesnę siūlomą tvarką reikia keisti, nes ji nedavė norimų rezultatų. Anot ministro, dabar yra siūloma programa, pagal kurią valstybė imsis iniciatyvos kartu su savivaldybėmis planuoti energetiškai neefektyviausių namų renovavimą.

REKLAMA

Pagal naują siūlomą tvarką, dalis sutaupytos šilumos kainos būtų skirta kreditams už renovaciją padengti. „Gyventojams reikės sutikti, kad 10 ar 15 metų [tą pačią sumą kaip dabar] jie mokėtų už 10–12 proc. mažesnį šilumos kiekį. Idėja tokia, kad namą renovavus sutaupoma 50–60 proc., o iš to, kas sutaupyta, ir bus dengiami kreditai“, – teigia V. Mazuronis.

Premjeras yra sakęs, kad sutvarkius visas teisines procedūras, naujasis renovacijos modelis galėtų pradėti veikti trečiajame šių metų ketvirtyje, o per metus būtų renovuota iki 700 gyvenamųjų namų.


Rašyti komentarą...
D
DALIA
2013-01-14 12:00:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
NA MAZURONIU DŽIAUGIUOSI. TAI ŽMOGUS TURINTIS LOGINĮ MASTYMĄ ,ATSAKINGAS,MORALUS.
BET VALENTINAI KĄ DARYSI TE SU TUO SAVO BARAKAUSKIU,APART DEBILUMO DAUGIAU TEN NIEKO NĖRA.
Atsakyti
-1

w
www.parduodamibutai.net Visą straipsnį g
2013-01-14 12:10:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik žmonės iš verslo gali tinkamai nuspręsti ir įvertinti, kad sistema iš tikrųjų kada nors pradėtų tinkamai veikti.
www.parduodamibutai.net
Atsakyti
0

S
Senjora
2013-01-15 00:49:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prieš du metus renovacija baigėsi. darbų kokybė pasibaisėtina. Pelėsis, iki pusės apšalę langai nuo lubų laša kondensatas. Šildymo kainos išaugo.Butuose šalčiau nei iki renovacijos. Baisiausia, kad bendrijoms palikta teisė spręsti dėl paskolos gavimo. Treti metai neduodamas sutikimas gauti kreditą. Teismai, antstoliai, vykdomieji raštai. Įstatymas gina. Realybė kitokia.Ką mato priėmimo komisijos? Kodėl neatsakingai dirbančioms firmoms paliekama teisė toliau dalyvauti konkursuose? Kodėl už nieką neatako bendrijų pirmininkai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų