Priminimas vairuotojams: aplinkosaugininkai tikrins automobilių taršumą

Trečiadienį prasidedant Europos judumo savaitei aplinkosaugininkai tikrins automobilių taršumą.

Automobilių tarša (nuotr. Raimundo Maslausko)

Teršalų kiekis automobilių išmetamosiose dujose bus matuojamas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių regionuose, vairuotojai bus informuojami apie alternatyvias aplinkai nekenksmingas transporto priemones, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

„Vienas pagrindinių aplinkos oro teršėjų yra transportas – jo neigiamas poveikis oro kokybei yra nuolatinis. Rugsėjo 16–22 dienomis per 3000 miestų jungsis į Judumo savaitės iniciatyvą. Aplinkosaugininkai ne tik skatins gyventojus kuo daugiau važinėti dviračiais, riedučiais ar vaikščioti pėsčiomis, bet ir rinktis tvarias transporto priemones, mažiau teršiančias aplinką ir, svarbiausia, orą“, – sakė departamento vadovė Olga Vėbrienė.

Per akciją bus stabdomi automobiliai ir atliekami kontroliniai anglies monoksido kiekio išmetamosiose dujose matavimai transporto priemonėse su benzininiais varikliais bei išmetamųjų dujų dūmingumo matavimai transporto priemonėse su dyzeliniais varikliais.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, didžiausios kietųjų dalelių, anglies monoksido ir azoto dioksido koncentracijos miestų aplinkos ore fiksuojamos prie intensyvaus eismo gatvių. 2018 metų nacionalinės oro teršalų apskaitos duomenimis, Lietuvoje transporto sektorius išmeta 71 proc. viso per metus išskiriamo azoto oksidų, 24 proc. anglies monoksido ir beveik 24 proc. kietųjų dalelių KD2,5  kiekio. Didžiąją dalį šių teršalų išmeta būtent kelių transportas.


Rašyti komentarą...
B
Benas
2020-09-16 09:24:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdininkų šikalų taršą reiktų tikrint. Šika apsiriję dykaduoniai nieko neveikdami.
Atsakyti
0

ŠŪDMALA
2020-09-16 14:05:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
seimą tegu patikrina, nes iš jų burnų tai ne kas, ir iš darbų ne kas
Atsakyti
0

R
Rimas
2020-09-16 10:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokie jūs dienų lietuviai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų