Prasidėjus trečiai karantino savaitei, vis daugiau įmonių susiduria su sunkumais. Nors Vyriausybė ir ministerijos žadėjo darbuotojams ir verslui pagalbą, daug kas jos nebesulauks.

(Fotobankas)

(Fotobankas)

Užimtumo tarnybos duomenimis, nuo kovo 16 d., kai buvo paskelbtas karantinas apie grupės darbuotojų atleidimą jau pranešė 7 įmonės.

Kol kas daugiausia, net 370 darbuotojų, praneša atleisianti bendrovė „Getjet Airlines“. Užsakomųjų skrydžių, orlaivių nuomos paslaugas teikiančioje įmonėje buvo per 1,9 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Kaune įsikūrusi daniško kapitalo minkštų baldų gaminanti bendrovė „Theca Furniture“ pranešė atleidžianti 87 darbuotojus. Atlyginimų vidurkis įmonėje – 1,4 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Vandens statinių statyba „Nodama“, kuriai kovo 28 d. pradėtos bankroto procedūros, iš viso atleidžia 50 darbuotojų.

Pagal Darbo kodeksą Užimtumo tarnybai privalu iš anksto pranešti, kai atleidžiama 10 ir daugiau darbuotojų mažesnėse įmonėse ir kai atleidžiama 10 proc. ir daugiau darbuotojų didesnėse įmonėse.

REKLAMA

„Sodros“ duomenimis, nuo kovo 16 d. Lietuvoje buvo nutraukto sutartys su 17,6 tūkst. darbuotojų. Tai yra, atleista 4,1 tūkst. daugiau žmonių nei priimta per tą patį laikotarpį.

„CreditInfo Lietuva“ pastebi, kad Lietuvoje ne tik mažėja užimtų darbuotojų, tačiau tuo pačiu metu gerokai smuko naujų įmonių steigimas.

Pavyzdžiui, kovo 24 d. Lietuvoje buvo įregistruota vos 16 naujų įmonių. Šis skaičius yra mažiausias šiemet – pvz., per pirmus du mėnesius mažiausias vieną dieną registruotų naujų įmonių skaičius buvo sausio 2 d., kai registruotos 34 įmonės.

Minėtos bendrovės duomenimis, šiuo metu itin padidėjo įmonių vėlavimo atsiskaityti rizika. Jeigu metų pradžioje žemai rizikai buvo priskiriama 58 proc. bendrovių, tai dabar tokių vos 34 proc. Aukštos ir aukščiausios vėlavimo rizikos įmonių padidėjo nuo 16 proc. iki 27 proc.

„CreditInfo Lietuva“ vertinimu, didžiausią bankroto riziką dabar patiria restoranai, viešbučiai ir transporto įmonės.

Priemonės startuoja, kada pinigai – neaišku

Pirmadienį energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pranešė daugiau informacijos, kokios pagalbos iš valdžios institucijų gali tikėtis verslas.

REKLAMA

Siekiant padėti smulkiajam ir vidutiniam verslui, patiriančiam sunkumų dėl koronaviruso, ir sumažinti skolinimosi naštą, nuspręsta kompensuoti 100 proc. palūkanų paskolos ar lizingo mokėjimų atostogų laikotarpiu (iki 6 mėn.) nepriklausomai nuo finansų įstaigos tipo, skolinimo sandorio tipo, paskolos paskirties bei paskolos gavėjo veiklos pobūdžio.

Taip pat pakeisti palūkanų kompensacijų mokėjimo terminai – palūkanų kompensacija įmonėms bus mokama ne kas ketvirtį, o kas mėnesį. Palūkanos bus kompensuojamos nuo karantino paskelbimo pradžios – nuo kovo 16 d. iki metų pabaigos suteiktoms paskolų „atostogoms“. Pati priemonė startuos šios savaitės pabaigoje.

Įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, be jau esamų ir naudojamų 356 mln. eurų, „Invega“ garantijoms teikti papildomai dar skirta 470 mln. eurų. 

Taip pat bus išplėstas finansų įstaigų, kurios teiks paskolas, sudarys lizingo ar faktoringo sandorius su portfelinėmis garantijomis, ratas. Šios finansinės priemonės bus teikiamos smulkiosioms ir vidutinėms bei didelėms įmonėms, kurios patyrė sunkumų dėl koronaviruso. Ši priemonė startuos kitą savaitę.

Kada tiksliai pinigai pasieks įmones, nėra aišku. Pranešti apie prastovas ir pretenduoti į subsidijas darbuotojų atlyginimams įmonės galės nuo balandžio 5 d.

Virga
2020-03-30 13:55:58
Kaip gali atleisti 370 darbuotoju, jei gu ši firma deklaruoja 355 dirbančius ?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
4 banga 2020-04-03 01:20:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar nebus tik... kad po karantino išleis dar daugiau darbuotojų namo, nes įmones bus sužlugdytos... o laikyt darbuotojus be paramų minusas... vat tada ir bus krizė...   ATSAKYTI
Rimas 2020-03-31 09:28:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Abejoju ar pati valstibe tiki savo paźadais   ATSAKYTI
Grigorij 2020-03-30 22:20:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
91 jums igriso tureti darbdavi valstybe, "kolchozus". Buvot isitikine, kad tik privatus verslas, seimininkai leis daug uzdirbti. O tada ir Socialine Teisybe, valstybes parama nebus reikalingos. Ir LTSR laiku DK, stipriai varzes darbdavius, jums tapo nereikalingas. Tuomet sveikinu! Gavot, ko norejot: nejau privatus dabdaviai, juolab uzsienieciai, nores savo saskaita islaikyti darbuotojus tokiu sunkmeciu, jei valstybe neturi is ko jiems tuos nuostolius kompensuoti? Nejau valstybe isidrasins ju veikla LR sustabdyti? Darbdaviai vykdo jusu 91 m svajones: jokiu "kolchozu", ner ko islaikyti "lodyriu". Jus gi 91 saipetes is komunistu, kad versle zmogiskumo ir morales, Socialines Teisybes nereikia ieskoti. Gali dirbti, esi reikalingas - tai ir uzdirbi.   ATSAKYTI
Tiesiai 2020-03-30 16:33:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dauguma darbdavių liepia savo noru išeiti iš darbo, kitaip bus imtąsi kitų priemonių. Tokia tiesa. Procesas nesuvaldomas. Kils didžiulę bedarbių banga, prasidės vagystės, nusikaltimai. Ar apie tai kas pagalvoja?!   ATSAKYTI
Nu jo 2020-03-30 15:18:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriau darbuotojus atleist ir sie darbo birzoj uzsiregistruotu, tai bent ismoka didesne gaus. Nei valstybe duos vidutine ir neaisku kada. Taip kad galvokit, kas labiau apsimoka, o ne burnokit cia...   ATSAKYTI
Virga 2020-03-30 13:55:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip gali atleisti 370 darbuotoju, jei gu ši firma deklaruoja 355 dirbančius ?   ATSAKYTI
Gintaras 2020-03-30 13:38:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvai belieka viltis, kad daug žmonių mirs nuo viruso ir bedarbių našta nebus sunki. Respekt valstybei.   ATSAKYTI
Grigorij 2020-03-30 13:21:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
"Besilaisvinant", lietuviai sieke, kad butu kuo maziau valstybes, socializmo, kad niekas netrukdytu daug uzdirbti, kad nereiketu islaikyti "lodyriu", kad nebutu jokiu "kolchozu". Tai sveikinu, savo pasieket! Rykit dabar! LIE-TU-VA, BUK LAIS-VA!
Uztai RU, 30 metu nekariavusi su Baltijos salim, is sutaupytu lesu LABAI palaiko savo versla karantino metu! Intensyviai gamina apsaugines priemones, plauciu ventiliacijos aparatus, infekcines ligonines, pompuoja pinigus i Medicina, isdirbant naujus testus, vakcina, aparatura. Dar uztenka lesu su Saudo Arabija kovoti pries naftos kainu kritima. Gal ipareigokit Grybauskaite kam-nors iskisti "Independence"!   ATSAKYTI
>Grgorij 2020-03-30 13:36:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai ko čia vadalojies čiuožk į fašistinę rusiją   ATSAKYTI
Mastantis 2020-03-30 14:11:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grigori ten rusijoj turi labai protinga Prezidenta ir turi suvirenitete,..O lietuvoja nera tokio buvo karta liaudis issirinkusi tai tuoj nueme apsmeize , paskiau liaudis nusivyle dabar nebalsuoja o vistiek kazkaip gaunasi ,o grybauskaite neaisku is vis kas balsavo viska sugriove zmones pavarge nuo darbu juk pasmus nebent jai kartu tada gal ......   ATSAKYTI
Grigorij 2020-03-30 14:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mastantis,
ne, brangusis, deja, butent lietuviai LABAI aktyviai Grybauskaite rinko. Geriausia visu laiku LR zudike rinkot net dviem kadencijom!!! Jus turejot REALU sansa issigelbeti - isrinkti V.Andriukaiti. Jau su koronavirusu jis pakovotu geriau uz visu! Bet... pirmam ture isrinkot Simonyte. Jei ne mano pagyvenusio ligoto tevuko didziulis prasymas - antram ture nebalsuociau, ar balsuociau us Simonyte, kad vykdyti jusu nora, kad jums butu blogiau. Tai padariau didziausia nuodeme, balsuojant uz nieksa Nauseda, kaip mazesni blogi... Siaubas!.. Siaip, NIEKAD nebalsavau uz LR priesus. O jus net nesugebejot Vilniaus Zirmunuose nubalsuoti uz G.Palucka, bei s*kmasiu antrai kadencijai isrinkot vietoj Agurkicho. Ka pasejot... 30 metu nesugebat grazinti i vieta masiskai pavaziavusi stoga. Pavargot... Per 30 metu negalejot pailseti ir susimastyti?   ATSAKYTI
Grigorijui 2020-03-30 14:51:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pats su liga tai susitvarkytum?    ATSAKYTI
lietuvis 2020-03-30 15:23:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesuprantu tik vieno dalyko, kodėl čia gyveni, jeigu taip viskas blogai? Kraustykis į savo taip garbinama valstybę ir nereikės verkti.   ATSAKYTI
Alina 2020-03-30 15:25:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tokiems zmonems Lietuvoje gyventi ne vieta   ATSAKYTI
Grigorij 2020-03-30 17:02:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
>Grgorij, lietuvis, Alina,
pras*kot mano gimtaja Lietuvele - Tevynes TSRS neatsiejama dali, be jokio "Ruso", is "laisves" dziaugsmo masiskai issilakstot po airijas, o dabar mane norit isvaryti?.. Ot tycia nebegsiu, kaip ziurke is skestancio laivo - jums i akis ziuresiu! Laukit Amerikono, kaip Pokaryje, Vakarai jums pades (c). :)))

Grigorijui,
koronavirusa patvarkytu V.Andriukaitis. Andriukaitis nesidrovetu kreiptis pagalbos pas RU ir Kinija. Jis ir uz Socialine Teisybe, pries darbuotoju atleidima pakovotu. Bet jus rinkot prezidenta kovai su "Rusu"... Tai sriebkit dabar! Didziuokites JAV "Abramsais" Pabradeje!   ATSAKYTI
Grigorij 2020-03-30 18:03:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
lietuvis,
as verkiu??? As virtualiai dauzau jusu, "issilaisvinusiu", it nuo lenciugo partrukusiu pasiutusiu sunu snukius, ir toliau, be gailescio, dauzysiu, zemai besilenkiant Tikriems lietuviams. Tai jus deginot Lietuvele "laisves" lauzuose, dusinot, kaustet ja Baltijos Šunkelio grandinem vardan lindimo i Amerikono uzpakalio pacia giluma. Jums iki pilnos laimes trukde "okupantu" kalba, kuria is visur isvaret, net privaciu kabeliniu tinklu RU TV kanalus ribojat, salinat. Landsbergine s*ka Agne Bilotaite jau pagrasino tautinem mazumom nuo 2023 metu apriboti ju kalba destomus dalykus iki 40% LV pavyzdziu. Gi praeitais metais LV jau VISISKAI uzdraude tautinems mazumoms mokytis gimtaja kalba, iskyrus pacios kalbos ir literaturos dalykus. NEVIENA SABAKA LR del to neprotestavo! Jus ne tik "okupantus" neapkenciat, bet ir per stebukla po jusu 1941-44 m "laisvinimo" islikusius zydus, kaip ir tada kaltinant juos visais "komunizmo nusikaltimais". O nekenciamiems lenkams net QWX pasykstejot, nors PL nuo kokiu 2005 savo lietuviams, pagal ju nora, pildo pasus lietuviskai, dubliuojanciu lietuvisku lenteliu nedraudzia, ir kompaktinio gyvenimo vietose (nuo 10%) ju valdzia bendrauja su lietuviais lietuviskai. O kai LR smoge koronavirusas, tai jusu stogas dar daugiau masiskai pavaziavo: noretumet sudraskyti i gabalus, kaip kolorado vabalus, (c) istrigusius uzsienyje savo tautiecius, net tuos, kurie noretu saziningai pasitikrinti nuo koronaviruso ir saviizoliuotis. Bet viso to virsune, kai su didziausia neapykanta puolet tautieciu emigrantu pora, istrigusia CIA del neaiskiom aplinkybem atsiradusios ju registracijos LR. Tapot visiskais moraliniais urodais, del ko man, "okupantui" teko kovoti uz... lietuviu tautos vienybe!   ATSAKYTI
saulius 2020-03-30 18:17:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paziurėkit, kaip pasikeitė EUR/RUB ir EUR/BYn kursa ir bus ramu kaip ten dabar gera   ATSAKYTI
Grigorij 2020-03-30 18:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
saulius,
butent, RU galejo nusileisti Saudo Arabjai, ir to visiskai isvengti. Bet RU nepasidave, o zygioja i Pergale! Dabar jau JAV staugia, cypia, nes zlunga ju skaluniniu naftos ir duju verslas.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Apsipirkinėjimas, Vyginto Skaraičio nuotr.
Baltijos šalių sostinėse pigiausi maisto produktai birželį daugiausia buvo Vilniuje, rodo Latvijos paramos žemės ūkio rinkai centro paskelbti duomenys. Pavyzdžiui, kilogramas ...
Luminor (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Vienas didžiausių šalies bankų praneša vėl atnaujinantis informacines sistemas, dėl to įspėja klientus, kad antradienio rytą jie negalės pasinaudoti visomis banko paslaugomis. ...
Daugiabutis (nuotr. Fotodiena.lt)
Per mėnesį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje augo tiek bendri, tiek pirminės rinkos butų pardavimai. Jų kainos kito simboliškai, o lūkesčiai dėl kainų menko, rodo Registrų centro, ...
Elektra (nuotr. stop kadras)
Neringoje anksčiau nei planuota atnaujinamas elektros tiekimas, pirmadienį po pietų pranešė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Bendrovės teigimu, elektros tiekimas, ...
(nuotr. stop kadras)
Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (HAE) pirmadienį apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad šis objektas negalės būti naudojamas Baltarusijos Astravo atominės ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų