Kaip sumažinti sąskaitas už elektrą ir dujas? Patarimai, kaip tai padaryti

Šiomis dienomis daugumai tenka pratintis prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų – didžiąją dalį laiko praleisti namuose. Nevykdami į darbą žmonės sutaupo laiko ir išlaidų kelionėms, tačiau ilgiau būdami namuose suvartoja ir daugiau energijos – elektros ir dujų. Tausojantis energijos vartojimas tampa labai aktualus, nes taupant elektrą ir dujas ne tik mažinamos sąskaitos, bet ir prisidedama prie gamtos išsaugojimo.

(nuotr. Fotodiena.lt)

Ignitis grupė“ išplatino pranešimą, kuriame kviečiama sąmoningai stebėti savo energijos vartojimą namuose ir dalinasi patarimais, kaip elektrą bei dujas naudoti efektyviau.

Vienas iš patarimų – išnaudoti dienos šviesą. Baldus reikėtų išdėstyti taip, kad į namus (ypač darbo vietas) patektų kuo daugiau dienos šviesos ir šilumos. Taip pat reikėtų išjungti šviesą kambariuose net tuomet, kai iš patalpos išeinama vos kelioms minutėms.

Reikėtų įsitikinkinti, kad visi nenaudojami elektros prietaisai yra išjungti iš elektros lizdo. Budėjimo režimu veikiantys įrenginiai, net ir į elektros tinklą įjungtas mobilaus telefono kroviklis, nuolat naudoja elektros energiją. Taigi, nors prietaisu ir nesinaudojama, tenka mokėti už elektros energiją.

Siekiant sutaupyti, kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse reikėtų įjungti energijos taupymo funkcijas. Paprasčiausiai patikrinę įrenginių nustatymus, atlikę keletą pakeitimų bei išjungę nenaudojamas programas, žmonės gali taupyti ir elektros energiją, ir įrenginių baterijas.

REKLAMA

Patariama skalbti tik prikrovus pilną skalbyklę ir pasirinkus ekonominį skalbimo režimą. Teigiama, kad taip bus sunaudota mažiau vandens ir elektros energijos jam pašildyti. Skalbiant rekomenduojama nustatyti ir  mažiausią galimą vandens temperatūrą – apie 90 proc. energijos, kurią naudoja skalbyklė, naudojama vandeniui pašildyti.

Patarimai, kaip taupyti energiją

Virtuvėje šeimininkaukite sąmoningai

Pranešime patariama, kad virdulyje reikėtų virti tiek vandens, kiek reikia vienam kartui. Norint išgerti puodelį arbatos nereikia virinti pilno virdulio vandens.

Taip pat reikėtų išsiugdyti įpraotį išjungti elektrinę viryklę likus kelioms minutėms iki maisto gaminimo pabaigos.

Stenkitės gaminti patiekalus vieną po kito – pasigaminę vieną patiekalą, ant tos pačios kaitvietės statykime kitą puodą. Sutaupysime ir laiko, ir elektros.

Jei naudojatės orkaite, kepimo procesą stebėkite per stiklą. Kiekvienas durelių atidarymas sumažina temperatūrą orkaitėje ir verčia prietaisą naudoti daugiau energijos, kad temperatūrą atstatytų.

Šaldytuve pasirinkite optimalią temperatūrą – +3,5 pačiame šaldytuve ir -18 šaldiklyje. Atšildykite šaldiklį, jei susidarė 5 mm ledo sluoksnis. Kuo daugiau šaldiklyje ledo, tuo daugiau sunaudojama elektros energijos.

Šiandien, Žemės dieną, puiki proga prisiminti, kad siekdami efektyviau valdyti namų biudžetą, galima prisidėti ir prie aplinkos tausojimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų